کد خبر : 107248       تاریخ : 1397/11/25 12:50:33
برخورد با دو شهرداری استان به خاطر برپایی نمایشگاه بدون مجوز/برخی مدیران،مدیر شرایط سخت اقتصادی نیستند
استاندار بوشهر :

برخورد با دو شهرداری استان به خاطر برپایی نمایشگاه بدون مجوز/برخی مدیران،مدیر شرایط سخت اقتصادی نیستند

پیغام: استاندار بوشهر گفت: با شهرداری هایی که بدون مجوز اقدام به برپایی نمایشگاه عرضه کالا کردند برخورد قانونی می شود.

به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در نشست کمیسیون تنظیم بازار در استان با بیان اینکه روند بازرسی در بازار و اصناف نیازمند تغییر است، اظهار داشت: متولیان امر باید شیوه های توزیع و نظارت بر بازار را اصلاح کرده و با جدیت و حساسیت بیشتری موضوع نظارت بر بازار انجام شود.

وی بیان کرد: برای این منظور باید از ظرفیت بسیج برای کار نظارت بر بازار استفاده کرد و سازمان تعزیرات حکومتی استان هم در مسئله بازرسی ها با جدیت وارد عمل شود.

استاندار بوشهر با اشاره به ایرادات نظام توزیع در کشور، گفت:  قیمت مرغ در بازار استان باید 11 هزار و 500 تومان مبنا باشد و اگر قیمت بالاتر این عرضه شد با عرضه کنندگان برخورد شود.

گراوند با بیان اینکه نظام بازرسی در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باید تقویت شود، تصریح کرد: مردم از نبود مایحتاج نگران نیستند بلکه از عدم اعمال قانون و مدیریت ما نگران هستند.

وی با اشاره به مشکلات تولید و توزیع گوشت در سطح استان و کشور بیان کرد: برخی مدیران، مدیر شرایط سخت اقتنصادی نیستند و باید در این شرایط سخت مدیریت خوب انجام داد.

استاندار بوشهر افزود:قیمت گوشت قرمز باید در استان مدیریت شود و این قیمت های موجود شایسته نیست لذا این مهم نیازمند نظارت نظام مند و محکم است.

گراوند با بیان اینکه دستورالعمل جدید ستاد قاچاق کالا و ارز باید ملاک عمل در مورد موضوع دام زنده قرار گیرد، اظهار داشت: در موضوع ماهی، تعاونی صیادان قرار است ماهی را با 20 درصد زیر قیمت اسکله عرضه کنند.

وی با تاکید بر اطلاع رسانی مطلوب تر در زمینه مسائل بازار، خواستار اصلاح سیستم بازرسی و توزیع کالا در استان و استفاده از ظرفیت بسیج برای نظارت بر بازار شد.

استاندار بوشهر در مورد گلایه یکی از مدیران در مورد برپایی نمایشگاه عرضه کالا توسط شهرداری های عالی شهر و چغادک گفت: این موضوع با جدیت دنبال شده و برخورد قانونی هم صورت گیرد که چرا نمایشگاه عرضه کالا بدون مجوز و رعایت اصول قانونی برپا شده است.

گراوند با بیان اینکه امور بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیازمند یک خانه تکانی است گفت:  مردم افزایش منطقی قیمت ها را می پذیرند اما انتظار آنان از ما مدیران ثبات در قیمت است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=107248

نظـــرات شمـــا