کد خبر : 108654       تاریخ : 1398/02/24 11:15:09
بوشهر؛ 2 ورزشگاه قابلیت میزبانی بازی های لیگ برتر را دارد
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر :

بوشهر؛ 2 ورزشگاه قابلیت میزبانی بازی های لیگ برتر را دارد

پیغام: مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: با توجه به صعود تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر به لیگ برتر، این تیم هم اکنون در 2 ورزشگاه قابلیت میزبانی بازی های لیگ برتر را دارد.

به گزارش «پیغام» به نقل از ایرنا، احمد بهروزیان فر در نشست هم اندیشی استاندار بوشهر با هیات های ورزشی افزود: درنخستین صعود تیم شاهین بوشهر به لیگ برتر که درسال 1388رخ داد، نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) دغدغه میزبانی نماینده این استان را داشت که با بسیج شدن تمامی ظرفیت های استان ظرف پنج ماه تنها بصورت حداقلی امکانات مورد نیاز میزبانی شاهین برای حضور در لیگ برتر فراهم شد.
وی بیان کرد: اما اکنون با توجه به توسعه مناسب زیرساخت های ورزشی در این استان بوشهر تیم شاهین شهرداری علاوه بر ورزشگاه تجهیز شده شهید بهشتی ورزشگاه 15 هزار نفری شهید مهدوی را نیز در اختیار دارد که این مهم ظرفیتی دیگر برای میزبانی بازی های لیگ برتراست.
بهروزیان فر ادامه داد: این تیم با صعودش به لیگ برتر شور و نشاط خاصی بین ورزش دوستان استان ایجاد کرده و انتظار است در سایه حمایت های لازم و بهره گیری از تجربه سابق حضور در لیگ برتر به موفقیت های لازم دست یابد.
وی افزود: ورزش استان بوشهر در چند سال گذشته در توسعه زیرساخت ها بسیار خوب ظاهر شد تا جایی که رتبه این استان از 27 به 15 رسید.
بهروزیان فر یادآور شد: توسعه زیرساخت ها به نحوی بوده که اکنون حدود 40 درصد از میزبانی های استان در سطح شهرستان ها صورت می گیرد.
وی گفت: اکنون ورزشکاران استان نیز در 28 رشته ورزشی عضو تیم های ملی هستند و موفق به درخشش در رقابت های مختلف بین المللی شدند.
بهروزیان فر اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 30 میلیارد ریال به هیات های ورزشی استان بوشهر کمک شده که از این میزان 10 میلیارد ریال به هیات های شهرستانی رسید.
وی افزود: یک درصد از اعتبارات دستگاه های اجرایی باید به حوزه ورزش اختصاص یاید که انتظار داریم در صورت مصرف نشدن اعتبارات کامل دستگاه ها نسبت به این مهم که توسعه دهنده ورزش استان است اهتمام جدی داشته باشند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108654

نظـــرات شمـــا