کد خبر : 108677       تاریخ : 1398/02/25 09:44:35
 مشکل اراضی سایت‌های پرورش میگوی استان برطرف می شود
معاون استاندار

مشکل اراضی سایت‌های پرورش میگوی استان برطرف می شود

پیغام: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: تعدادی از مزارع سایت‌های پرورش میگو بردستان، دلوار1 ، دلوار2 و شیف سال‌ها با مشکلات نحوه واگذاری و اجاره مواجه بودند که با پیگیری‌ها و هماهنگی‌های انجام شده، به زودی شاهد تعیین تکلیف نهایی این مزارع خواهیم بود.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر،سعید زرین فر ادامه داد: با برگزاری جلسات مختلف از جمله کارگروه شیلات و آبزیان، مسائل و مشکلات پیش آمده بررسی و با تعیین استراتژی مشخص، هر کدام از دستگا‌ های اجرایی موظف به پیگیری بخشی از سازوکارهای پیشنهادی شدند.

زرین‌فر اضافه کرد: در حال حاضر اداره کل ثبت اسناد در مرحله صدور سند مجزا برای اراضی مزارع سایت بردستان است تا با عودت اراضی به اداره کل منابع طبیعی، دغدغه پرورش دهندگان بر طرف شود. همچنین با پیگیری و هماهنگی انجام شده با وزارت راه و شهرسازی، موافقت ضمنی آن وزارتخانه برای انجام اصلاحات مورد نظر اخذ شد.

معاون استاندار بوشهر تصریح کرد: به همین منظور 2 راهکار عملیاتیِ توافق شده به صورت همزمان در حال پیگیری است که پس از تصویب در ستاد اقتصاد مقاومتی و با هم افزایی وزارت مذکور اجرایی می‌شوند، اولین راهکار، محاسبه اجاره بهای اراضی واقع در اسناد مالکیت راه و شهرسازی با تعرفه وزارت جهاد کشاورزی است. دومین سازوکار این است که سند آن دسته از اراضی مزارع که در صورتجلسه تحویل و تحول ادارات کل مسکن و شهرسازی با منابع طبیعی به عنوان استثنا واگذارشده به بخش خصوصی مشخص شده اند، به منابع طبیعی عودت داده شوند.

زرین فر در پایان افزود: با اجرایی شدن این تصمیمات،فرصت مناسب برای حل مشکل تداخل سند مزارع مشکل­دار سایت شیف نیز به دست خواهد آمد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108677

نظـــرات شمـــا