کد خبر : 108683       تاریخ : 1398/02/25 10:13:06
قمری ناگوا در تالاب حله دیده شد

قمری ناگوا در تالاب حله دیده شد

رئیس منطقه حفاظت شده حله-کُرِه بند گفت:یک گونه پرنده قمری ناماگوا که پیش از این در تالاب حله دیده نشده بود، دیده و ثبت شد.

به گزارش «پیغام» به نقل ازمحیط زیست استان بوشهر؛ حسین دست پاک اظهار داشت:  قمری ناماگوا با نام علمی oena capensis پرنده‌ای کوچک با جثه ظریف و دم بلند و مثلثی شکل است، که نر و ماده آن متفاوت و بدون تغییرات فصلی هستند.

وی افزود: این پرنده را محیط بان احسان فهیم دید و ثبت کرد.

دست پاک ادامه داد: این پرنده پروازی سریع، مستقیم و به طور معمول نزدیک به سطح زمین دارد و با بال زدن‌های کوتاه در حالی که دم خود را به حالت باد بزنی و افراشته رو به بالا نگاه داشته است، فرود می‌آید.

رئیس منطقه حفاظت شده حله-کُرِه بند بیان کرد: محل زیست این پرنده مناطق پست، نیمه بیابانی و خشک با بوته‌های خاردار، بستر رودخانه‌هاست، واز مناطق جنگلی دوری می‌گزیند.

منطقه حفاظت شده حله -کره بند به وسعت ۴۴۷۸۳ هکتار، در ساحل خلیج فارس و به فاصله ۱۰ کیلومتری شمال شرقی بندر بوشهر قرار دارد.

گیاهان تالابی شامل نخل مرداب، نی بزواش، پیازین و لوئی، و گیاهان خشکی زی مانند گیاهان گز و کهور،در این منطقه دیده می‌شوند و پستاندارانی مثل گرگ، شغال، روباه معمولی، خرگوش و گربه وحشی، پرندگانی مثل درنا، فلامینگو، اگرت، اردک مرمری، اردک سفید، غاز خاکستری، انواع سلیم و سایر پرندگان آبزی و کنار آبزی و انواع باز‌های شکاری، در این منطقه زندگی می‌کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108683

نظـــرات شمـــا