کد خبر : 110029       تاریخ : 1398/05/17 12:21:02
از مشکلا درمانی تا تسن کنکور

از مشکلا درمانی تا تسن کنکور

اسکندر احمدنیا نویسنده و روزنامه نگار بوشهری در ستون "مرکر" شماره 809 هفته نامه پیغام در خصوص اخبار و مشکلات روزمره مردم و مسائل اجتماعی در شهر بوشهر نوشت:

اسکندر احمدنیا نویسنده و روزنامه نگار بوشهری در ستون "مرکر" شماره 809 هفته نامه پیغام در خصوص اخبار و مشکلات روزمره مردم و مسائل اجتماعی در شهر بوشهر نوشت:

 1  طبق روال آموزش درفضای پزشکی و مهارت پزشکان باید یک آموزشکده باشد، جایی که همه ی اسباب و ابزار و ناظر و استاد و مدرس آن مهیا باشد و......الی آخر، بیمارستان عمومی و تخصصی خلیج فارس که ساختمان آن از هرجای سطح و بدنه و در و دیوارش و سقف و بام و صبح تا شامش، آب ونم سرک می کشد و قامتش مثل برجی کج و کشتی معوج و به گل نشسته، کج اندرکج است، تبدیل به آموزشکده ی تربیت پزشک شده است، نمی خواهم بگویم که همه ی حوادث این بیمارستان شاخص مرکز استان بوشهر از همین گونه بودن نشات می گیرد. از وصل سرم به بیمار تا تزریق و بستری و اتاق عمل و ......پزشکان خوبی هم آنجا حضور دارند، اما این رسمش، این رویه و روالش، هیچ جای دنیا مرسوم و مورد پذیرش نیست.محیط پیرامونش، پارک سگ های ولگرد و..... این بنای پرهزینه و پردردسر، در باتلاقی برپا شده است. محیط درونش، مولد بی حالی و افسردگی است.کارکنانی که آنجا هستند، پر از عاطفه و مهرند. اما فضای فعالیتشان،  نشاط سوز و خمودگی است. معترضان انبوهی دارد و در مقابل آن پاسخگویی .......ابدا، مدیریت اجرایی استان هم  در آرامش کامل نگاهش را به جاهای دیگری دوخته است و مردم کم اعتراض هم که......


 2  درمانگاه مبعث تامین اجتماعی (تقریبا روبروی استانداری ) پرسنلی زحمتکش و خوش برخورد دارد، شبانه روزی در حال فعالیت است، اما وقتی اکثر نسخه های آن از بیرون باید تهیه شود و کارهای آزمایشی هم که یا باید به آزمایشگاه مرکزی رفت یا ......حرف این است که دولت اصولگرای هشت ساله ای  که معرف حضور خاص و عام سراسر کشورهست، چنان برداشته های چپاولانه ای ازسرمایه هایی که داشت نمود، وارث این دولت کریمه هم که بردامن دولت بعدی آویخته شد، این دولت بعد (تدبیروامید!!!!)تصمیم گرفته است و ابلاغ نموده است که با فروش ابزار و لوازم مازاد، جبران مافات نمایند، کدام ابزار؟ وقتی آزمایشگاه مبعث در مرکز استان و رادیولوژی و...... آن ناتوان از انجام ،کارهای بیمه شدگان این سازمان است و داروهای شاخص و بعضا غیرشاخصش هم از بیرون آن باید تهیه شود و.......از کدام مازادی دولت جناب روحانی  می خواهد به عنوان مازاد استفاد کند؟ طرف پیراهن خودش چاک و تیرجش درهم است، حراج ابزار مازادش را تصویب می کند ،به کجا می رویم؟

 3  دخترم، کلی جزوه و گاج و...و....را مربوط به تست کنکور سال قبل تهیه نموده است و مشغول مرور و خواندن است یکی از آن ها را ورق می زنم، متن و شرحی نیست، چهارسئوال است و..... چند وقت پیش هم در سیمای ملی متخصصی را دیدم که چهارتست را می نوشت و روش تشخیص گزینه ی صحیح را نشان می داد. حرفی از یک گزینه که از سه گزینه ی دیگر متفاوت بود می خواهم هم بپرسم و هم بگویم که مگر متن و شرح را نباید خواند و با درک و رصد فهمید که صحیح کدام است؟ کتاب هایی گران و....از قلمچی تا ......من کم سواد و کم بضاعت حیرانم که چگونه مدارکی، این گونه در دست فارغ التحصیلان، گواهی دانایی و......است؟


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110029

نظـــرات شمـــا