کد خبر : 110171       تاریخ : 1398/05/27 11:33:41
 قاتل فراری پس از ۵ سال زندگی مخفی دستگیر شد
فرمانده انتظامی استان بوشهر:

قاتل فراری پس از ۵ سال زندگی مخفی دستگیر شد

پیغام: فرمانده انتظامی استان بوشهر از پایان پنج سال زندگی مخفی یک قاتل فراری خبر داد.

به گزارش «پیغام»، سرار خلیل واعظی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساعت ۲۴ شب دوم تیرماه سال ۹۳ گزارش یک مورد تیراندازی در بیابان‌های اطراف سه راه گادویی شهر اهرم به پلیس واصل شد.

وی افزود: با حضور تیم گشت پلیس مشخص شد دو نفر با هویت «امرالله» و «امین» بر اثر شلیک فرد یا افرادی ناشناس یکی بلافاصله جان داده و دیگری در بیمارستان فوت کرده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: پس از تحقیقات دو نفر با هویت معلوم به عنوان مظنون دستگیر که یکی از دستگیرشدگان ضمن اعتراف به قتل مقتولین با همدستی فردی دیگر صحنه قتل را در حضور مقام قضایی و پلیس بازسازی و هر دو روانه زندان شدند.

وی اظهار داشت: با حضور یک کارگاه متخصص و باتجربه به عنوان فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان این پرونده مورد مطالعه چندین باره ایشان قرار گرفت و تناقضات و ابهامات متعددی از آن استخراج شد.

سردار واعظی بیان کرد: با هماهنگی مقام قضایی یک تیم ویژه از کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان تنگستان با مدیریت فرمانده شهرستان بر اساس مدارک و مستندات پرونده تحقیقات تخصصی و علمی جدید را با فرضیه های متعدد در دستور کار قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد: بررسی‌های میدانی و سرنخ‌های جدید باعث تقویت این فرضیه در ذهن کارآگاهان شد که متهمان دستگیر شده این پرونده نمی‌توانند قاتلین اصلی باشند و بنا به دلایلی نامعلوم در این خصوص اعترافاتی داشته اند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با گسترش دامنه تحقیقات فردی ۲۴ ساله به هویت علیرضا اهل شهر اهرم مورد ظن پلیس قرار گرفت و در بررسی سوابق وی مشخص شد چند روز پس از حادثه به صورت داوطلبانه به سربازی رفته و پس از آن نیز محل زندگی خود را به شیراز منتقل کرده است.

وی اظهار داشت: با تکمیل تحقیقات، این متهم هنگام حضور در شهر اهرم جهت انجام امور شخصی خود دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

فرمانده ارشد پلیس استان بوشهر گفت: متهم دستگیر شده در مواجهه با ادله پلیس ضمن اقرار به قتل گفت :به خاطر عذاب وجدان ناشی از این قتل معتاد شده و در طول ۵ سال گذشته یک شب خواب راحت نداشتم.

متهم به قتل نیز گفت: در شب حادثه به همراه پسر عمه‌ام  با اسلحه شکاری پدرم برای شکار پرنده بیرون شهر رفتیم، در حال شکار صدای موتور سیکلتی شنیدیم که به طرف ما می‌آید وقتی در تاریکی شب به من نزدیک شدند از ترس اینکه اسلحه ما را بگیرند ناخواسته به طرفشان شلیک کردم که هر دو نفر روی زمین افتادند و ما به  سمت اهرم فرار کردیم. یک ساعت بعد متوجه شدیم که هر دو فوت کرده‌اند.

با دستگیری همدست این متهم و کشف اسلحه به کار رفته در حادثه هر دو روانه زندان شدند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110171

نظـــرات شمـــا