کد خبر : 110272       تاریخ : 1398/06/05 10:00:49
تاج : 4 سال محرومیت خبرنگار صحت ندارد

تاج : 4 سال محرومیت خبرنگار صحت ندارد

پیغام:مثل زمان جام جهانی که طرح لباس تیم ملی منتشر شده بود و همه می‌گفتند این زیرپیراهنی است و زشت‌ترین لباس دنیاست اما در فیفا جزو بهترین و شیک‌ترین لباس‌ها ی دنیا شناخته شدیم

به گزارش «پیغام»؛ رئیس فدراسیون فوتبال با انتقاد شدید از صدا و سیما بابت پخش مصاحبه نصف و نیمه‌اش بحث 4 سال محرومیت خبرنگاران به دلیل سؤال غیرمرتبط را رد کرد.

به گزارش«پیغام» به نقل از فارس، مهدی تاج در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با برنامه سلام صبح بخیر در خصوص ویدیوی منتشر شده از وی مبنی بر اینکه اگر خبرنگاری سؤال غیرمرتبط بپرسد 4 سال محروم می‌شود، گفت: من این موضوع را رد می‌کنم و از صدا و سیما گله دارم که چرا مصاحبه من را نصفه پخش کردند.

* من خودم یک رسانه‌ای هستم

تاج تصریح کرد: واقعیت این است که در فدراسیون ما سیستمی داریم برای همکاران رسانه‌ای مان تا کسی دچار محدودیت نشود. در همان روزی که این ویدیو از من منتشر شده ما بیش از 180 نفر از اصحاب رسانه و مدیران رسانه‌ای باشگاه‌ها را دعوت کرده بودیم و با حضور یک مدرس از AFC در خصوص تغییرات رسانه‌ای و تدوین آئین‌نامه در AFC جلسه خوبی برگزار شد که این جلسه برای تعامل بهتر فدراسیون با اصحاب رسانه شکل گرفت و این نشان می‌دهد که ما علاقه داریم این تعامل به صورت درست وجود داشته باشد. حتی از پیشکسوتان رسانه هم در این جلسه دعوت شده بود ضمن اینکه من خودم یک عنصر رسانه‌ای هستم و سال‌ها در رسانه فعالیت کرده‌ام.

* قانون به ما اجازه نمی‌دهد که کسی را 4 سال محروم کنیم

وی ادامه داد: نه من و نه هیچ کسی در فدراسیون قصد محدود کردن رسانه‌ها را نداریم. در مورد ویدیوی منتشر شده هم باید بگویم که چند روز قبل ما جلسه‌ای در مجلس شورای اسلامی داشتیم در مورد جلوگیری از خشونت در ورزشگاه‌ها که در این نشست بحث‌های متفاوتی شکل گرفت که متاسفانه صدا و سیما فقط بخشی از صحبت‌های من را منتشر کرد در حالی که من یک ساعت و نیم صحبت کردم.

نه قبل از صحبت و نه انتهای حرفم را پخش نکردند. موضوع هم این بود وقتی راجع به خشونت بحث شد انتظار مدعوین این بود که وضعیت ورزشگاه‌ها باید درست شود و ما هم توضیح دادیم که فدارسیون در حال تلاش است و مشکلات ورزشگاه‌ها برطرف شود. موضوع دوم که در این جلسه مطرح شد این بود که بعضی از مسئولین باشگاه‌ها و مربیان صحبت‌های تنش‌زایی مطرح می‌کند که خود عامل خشونت است که من در مورد این موضوع صحبت‌هایی را مطرح کردم و توضیح دادم که گاهی در نشست‌های خبری که باید فقط 15 دقیقه زمان ببرد که این هم طبق آئین‌نامه AFC است برخی سؤالات غیرمرتبط با بازی از آنها پرسیده می‌شود. ما اصلا نمی‌خواهیم کسی را 4 سال محروم کنیم و قانون هم این اجازه را به ما نمی‌دهد.

* AFC یک خبرنگار را 4 سال محروم کرده است

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد:‌یکی از همکاران رسانه‌ای که همه شما او را می‌شناسید 4 سال قبل سؤال غیرمرتبطی را در یکی از نشست‌های خبری زیر نظر AFC بوده پرسیده و اکنون 4 سال است در لیست سیاه AFC است و محروم است. و حتی پارسال هم که می‌خواستیم او را معرفی کنیم AFC پاسخ داد چون سؤال غیرمرتبط پرسیده برای او کارت صادر نمی‌شود.

این کلمه 4 سال از اینجا بیرون آمده است ولی صدا و سیما بخشی از حرف‌های من را پخش کرده و بعد هم یک کارشناس روی خط می‌آورد و می‌گوید این چه قانونی است که از خودتان درآورده‌اید اما بهتر است بدانید AFC نزدیک به 4 سال است برای یک همکار رسانه‌ای کارت صادر نمی‌کند.

* مجری در صداوسیما جرات ندارد در مورد حق پخش صحبت کند

تاج در پاسخ به این سؤال که منظور شما این است که از صحبت مطرح شده سوء برداشت شده، گفت:‌منظور من از 4 سال این بوده است که صدا و سیما مکلف است قبل و بعد از حرف‌ها را پخش کند. در این لحظه مجری برنامه به تاج اعلام کرد که این ویدیو ابتدا در فضای مجازی منتشر شد و بعد صدا و سیما پخش کرد که تاج پاسخ داد ولی فقط دوربین‌های صدا و سیما در آن جلسه حضور داشت، پس خود صدا و سیما همه فیلم را دارد. موضوع به این شکلی که مطرح شد صحت ندارد چرا در همان جلسه که یک نفر در مورد حق پخش صحبت کرد هیچ چیزی پخش نشد. در حالی که در مورد حق پخش بحث های مفصلی کردیم.

اگر حق پخش مطرح نشود باشگاه‌ها نمی‌تواند ادامه حیات دهند. یک مجری در صدا و سیما شجاعت ندارد که در مورد حق پخش حرف بزند. تا می‌خواهیم در این رابطه صحبت کنیم مجری می‌گوید وقت نیست و این موضوع مربوط به ما نیست.

* در حال تکمیل مدارک استقلال و پرسپولیس هستیم تا به AFC ارسال کنیم

وی همچنین در خصوص اینکه فقط تا روز شنبه باشگاه‌های مثل پرسپولیس و استقلال فرصت دارند تا مدارک تسویه حساب و بدهی‌های خود را به AFC ارسال کنند، گفت: ما یک کمیته بدوی داریم با حضور آقایان گرشاسبی و درویش که از مدیران باسابقه فوتبال هستند و مدارک باشگاه‌ها تا روز شنبه بررسی خواهد شد. اگر این کمیته مدارک باشگاه‌ها را کافی نداند و رای به ابطال مجوز حرفه‌ای آنها دهد دوباره این باشگاه‌ها حق دارند به کمیته استیناف اعتراض کنند و آنجا هم مدارک‌شان بررسی می‌شود.

*پرسپولیس بدهی‌هایش را صاف کرده، استقلال 4 میلیارد بدهی دارد

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در کمیته وضعیت پرونده‌هایی دارند که نشان می‌دهد بدهکار هستند. البته پرسپولیس بدهی‌های زیادی را صاف کرده و تا جایی که من می‌دانم روزی که مجوز حرفه‌ای در بازی‌های داخلی را گرفت 290 میلیون تومان بدهی داخلی دارد اما در مورد استقلال اگر اشتباه نکنم فقط 3-4 میلیارد تومان بدهی داخلی در کمیته وضعیت دارد. البته باز کسی نگوید بیشتر یا کمتر است من به طور دقیق رقم‌ها را نمی‌دانم. باز هم تاکید می‌کنم بخشی از منابع درآمدی باشگاه‌ها بلیت فروشی است و از هواداران این دو تیم می‌خواهم بدون بلیت به ورزشگاه‌ها نروند.

* اگر اعتراض بازیکنان و مربیان به توپ‌ها درست است، باید توپ ها تغییر کنند

تاج همچنین در خصوص انتقادات به توپ‌های لیگ برتر گفت: در این خصوص سازمان لیگ باید توضیح دهد چون من اطلاعات کافی ندارم اما حق بازیکنان است که در این زمینه اعتراض کنند و به دوستان خود در سازمان لیگ هم گفته‌ام حتما باید به این اعتراض‌ها رسیدگی شود و اگر حرف و اعتراض درست است نسبت به تغییر توپ‌ها اقدام شود. البته این را بگویم هر دوره که توپ‌ها عوض می‌شود ابتدا این مشکلات است. چند سال پیش هم وقتی توپ‌ها را عوض کردیم این مشکلات را داشتیم.

* می‌گفتند لباس تیم ملی زیرپیراهنی است، اما در فیفا شیک‌ترین شد

تاج در پایان در خصوص طرحی که از لباس تیم ملی منتشر شده، گفت: مثل زمان جام جهانی که طرح لباس تیم ملی منتشر شده بود و همه می‌گفتند این زیرپیراهنی است و زشت‌ترین لباس دنیاست اما در فیفا جزو بهترین و شیک‌ترین لباس‌ها ی دنیا شناخته شدیم در مورد طرح منتشر شده جدید هم همین نظرات است اما اسپانسر لباس تیم ملی تغییر کرده و مطمئنا یک لباس وزین برای تیم ملی طراحی می‌شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110272

نظـــرات شمـــا