کد خبر : 111502       تاریخ : 1398/09/09 11:34:16
دعوت شهرداری خارگ از هنرمندان برای شرکت درنخستین جشنواره موسیقی بنادر و جزایر ایران

دعوت شهرداری خارگ از هنرمندان برای شرکت درنخستین جشنواره موسیقی بنادر و جزایر ایران

پیغام: شهردار خارگ گفت: نخستین جشنواره موسیقی بنادر و جزایر ایران در بهمن ماه سال جاری در خارگ برگزار می شود.

 به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی شهرداری خارگ ؛ عبدالحمید صفایی با اشاره به فرهنگ و هنر غنی بنادر و جزایر ایران گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر خارگ طی دوسال گذشته با نگاه ویژه به مقوله هنر که برخواسته از میراث گرانبها و غنی فرهنگ این جزیره می باشد ، همواره برنامه های مختلفی را در جهت معرفی و تعالی فرهنگ و هنر خارگ در دستور کار قرار داده است.

مدیریت شهری خارگ ادامه داد: خوشبختانه با توجه به دغدغه مندی اعضای محترم شورای اسلامی شهر به این مقوله مهم، طی دو سال گذشته دو دوره جشنواره تئاتر خیابانی در سطح منطقه ای و همچنین برنامه های متنوع فرهنگی دیگر تدارک دیده شده بود که با استقبال فوق‌العاده اهالی هنر ایران و شهروندان خارگ که زندگی شان تنیده با فرهنگ و هنر غنی این جزیره است همراه شد.

صفایی با دعوت از هنرمندان موسیقی بنادر و جزایر برای شرکت در نخستین جشنواره موسیقی بنادر و جزایر ایران افزود: با برنامه ریزی به عمل آمده توسط شهرداری و شورای شهر خارگ و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی فرهنگ و هنر جزیره، امسال برای اولین بار در ایران جشنواره موسیقی بنادر و جزایر در بهمن ماه سال جاری در این جزیره نیلگون برپا خواهد شد که امید داریم با حضور هنرمندان برجسته بنادر و جزایر برگ زرین دیگری بر تارک فرهنگ و هنر ایران زمین آفریده شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر درصدد است تا با بهره گیری از ظرفیت های بی بدیل فرهنگی بنادر و جزایر ایران، ضمن معرفی آنها و شناساندن بیش از پیش آنها، کشف استعدادهای درخشان هنر موسیقی را به طور ویژه دنبال نماید.

نخستین جشنواره موسیقی بنادر و جزایر ایران بهمن ماه سال جاری در جزیره خارگ برگزار می شود و هنرمندان و گروه های موسیقی بنادر و جزایر می توانند با مطالعه شرایط فراخوان نسبت به ارسال آثار و شرکت در این جشنواره اقدام کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=111502

نظـــرات شمـــا