کد خبر : 115313       تاریخ : 1399/04/02 12:01:08
بخشش محکوم به قصاص پس از 11 سال با رضایت اولیاء دم+عکس

بخشش محکوم به قصاص پس از 11 سال با رضایت اولیاء دم+عکس

پیغام: قاتل جوانی که ۱۱ سال پیش در یک درگیری جوان دیگری را به قتل رسانده بود با رضایت اولیاء دم از قصاص رهایی یافت.

پیغام: معاون قضایی دادگستری و سرپرست شورای حل اختلاف استان بوشهر گفت: در سال ۱۳۸۸ جوانی ۱۸ ساله در یک درگیری، جوانی دیگر را با اسلحه گرم به قتل می‌رساند.

به گزارش «پیغام»به نوشته صداوسیما بوشهر؛ الماس گشتاسبی افزود: به دنبال شکایت و تقاضای قصاص اولیای دم، قاتل از سال ۱۳۸۸ تاکنون به مدت ۱۱ سال در انتظار صدور و اجرای حکم قصاص در زندان به سر می‌برد.

او  بیان کرد: با صدور حکم قصاص و تایید آن در دیوان عالی کشور قرار بود حکم قطعی ۷ خرداد امسال اجرایی شود که با گرفتن مهلت یک ماهه تلاش کردیم تا رضایت خانواده مقتول را به دست آوریم و اولیاء دم از حق قانونی خود گذشتند و به آزادی قاتل رضایت دادند.

وی خاطرنشان کرد: پارسال فقط در شورای زندان ۵۰۰ پرونده منجر به مصالحه و آزادی ۸۸ زندانی محکوم مالی شد.

گشتاسبی اضافه کرد: در شورای حل اختلاف نیز پارسال حدود ۴۱ هزار پرونده رسیدگی و معادل ۲۲.۵ درصد از پرونده‌ها با تلاش اعضای شورای حل اختلاف و کسانی که در جامعه دارای نفوذ و مقبولیت هستند به سازش و مصالحه  منجر شدند.

بخشش ۷ زندانی محکوم به قصاص

مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان بوشهر نیز گفت: در ۶ ماه گذشته ۷ زندانی محکوم به قصاص با پیگیری و تعامل اعضای شورای حل اختلاف و همکاری اولیاء دم به بخشش و آزادی زندانی ختم شد.

سید قاسم طباطبایی افزود: تلاش ما همیشه این بوده تا برای محکومینی که در زندان هستند با پیگیری مستمر بتوانیم رضایت بگیریم.

وی نظام زندانبانی را علمی و اسلامی عنوان کرد و گفت: در زندان علاوه بر مقوله اصلاح و تربیت به حرفه‌آموزی نیز توجه ویژه‌ای می‌شود و هر زندانی باید یک حرفه بیاموزد تا  وقتی به اجتماع باز می‌گردد به اقتصاد خانواده کمک کند.

مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان ادامه داد: در بخش فرهنگی نیز به مقوله نماز و قرآن توجه می‌شود و در حال حاضر محکومینی در زندان حافظ ۷ تا ۳۰ جزء قران هستند.

  

 

  

  

  

  

  

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115313

نظـــرات شمـــا