کد خبر : 123858       تاریخ : 1399/10/23 21:10:19
با اعتماد سازی و قانون‌مداری زمینه حضور مردم در انتخابات فراهم شود

با اعتماد سازی و قانون‌مداری زمینه حضور مردم در انتخابات فراهم شود

پیغام: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: باید زمینه حضور مردم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستاها فراهم شود.

به گزارش «پیغام» به نقل از ایرنا، محمد تقی ایرانی در نشست شورای اطلاع رسانی استان بوشهر افزود: هرچند فضا امیدوارکننده است اما باید با اعتماد سازی و قانون‌مداری زمینه حضور بیشتر و حداکثری مردم فراهم شود.

وی بیان کرد: در این شرایط حساس باید زمینه حضور نمایندگان سلیقه‌های مختلف در میان کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراها را پای صندوق‌های رای ایجاد کرد.

ایرانی اضافه کرد: همه ما پایبند به دموکراسی، مردم سالاری دینی و نظام اسلامی هستیم و نه تنها دولت بلکه همه باید در کنار دولت زمینه حضور حداکثری و برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور را فراهم کنند؛ تنها در این صورت است که انتخاباتی آزاد و رقابتی محقق می‌شود.

وی اضافه کرد: مردم ولی نعمت ما هستند و مدیران با داشتن روابط عمومی قوی به نحو صحیح و اصولی پاسخگوی آنان باشند اگر این کارها به نحو مطلوبی انجام شده امروز نباید نگران این باشیم که مردم ما را درک نمی‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی قرار داریم گفت: هرچند خدمات دولت بر کسی پوشیده نیست اما دهه فجر فرصتی است که هر کسی به وظایف ذاتی خود در امر اطلاع رسانی عمل کند.

ایرانی ادامه داد: در این شرایط همه افراد از جمله شورای اطلاع رسانی، فعالان رسانه‌ای به صورت مجازی و نوشتاری باید با گفتمانی که برای مردم قابل فهم باشد خدمات دولت و نظام را به جامعه معرفی کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: هدف از اطلاع رسانی خدمات دولت به مردم ایجاد و تقویت ارتباط مردم با دولت و تقویت انسجام ملی و همبستگی است.

ایرانی اضافه کرد: با توجه به اهمیت اطلاع رسانی، این کار تخصصی باید به وسیله افرادی که علم لازم در این زمینه دارند، انجام شود.

وی تاکید کرد: اگر امروز توفیقی در مورد اطلاع رسانی خدمات دولت نداشته‌ایم به این دلیل است که حرفه‌ای در این زمینه عمل نکرده‌ ایم و به همین دلیل است که امروز همه نگران این هستیم که چرا مردم در جریان امور و خدمات دولت قرار نگرفته اند.

به گفته ایرانی، با توجه به اینکه امروز مخالفان دولت، معاندان، منافقان و کسانی که خارج از کشور هستند به صورت علمی و فنی بسیار توانمند در زمینه تخریب آن در تلاش هستند ما نیز باید در حوزه جنگ نرم با استفاده از توان افراد متخصص به صورت حرفه‌ای عمل کنیم و این گسست بین مردم و دولت که بخشی مهم ازآن به دلیل ضعف اطلاع رسانی است را از بین برد.

وی یادآور شد: در شرایطی که باید برای انتخابات بستر سازی شود تقویت حضور احزاب ضروری است چون این گروه‌های سیاسی تخصصی تر و راحت‌تر می‌توانند ضمن ایجاد امید و انگیزه با مردم صحبت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بر ضرورت آسیب شناسی در این زمینه تاکید کرد و گفت: تنها به این نکته که در بخش اطلاع رسانی ضعیف عمل شده‌است نباید بسنده کرد بلکه باید با آسیب شناسی این مشکل را برطرف کرد.

ایرانی ادامه داد: در این ارتباط برای ایجاد ارتباط سیستماتیک با مردم باید از توان سازمان‌های مردم نهاد، تشکل‌های غیر دولتی به عنوان ابزار ایجاد ارتباط بین مردم و دولت در نظام مردم سالار استفاده کرد.

وی در باره فضای مجازی گفت: فضای مجازی امروز به عنوان یک فرصت است نه تهدید و  در این فضا مسئولان بدون هیچ مانعی با مردم در ارتباط هستند و نباید از آن ترسید چون به اندازه کافی حرف برای گفتن و دفاع از عملکرد دولت وجود دارد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر افزود: امروز در فضای مجازی چنان فضا بر دولت تنگ شده که اگر هر یک از ما مسئولان بخواهیم بعنوان یک شهروند از عملکرد دولت دفاع کنیم با هجمه روبرو هستیم.

ایرانی با تاکید براینکه دفاع از عملکرد دولت هزینه دارد، اضافه کرد: با وجود همه تلاش‌های انجام شده در دولت اما در این شرایط جنگ سخت و تمام عیار و بی سابقه‌ای در حوزه های مختلف علیه دولت راه افتاده‌است، در این شرایط برخی‌ها این اوضاع را یا جدی نمی‌گیرند و یا براحتی از کنار آن رد می‌شوند و برخی ها فکر می‌کنند این سوء مدیریت، ناتوانی و نظارت نداشتن دولت است.

وی ادامه داد: در شرایط تحریمی که کشور از واردات، صادرات و تامین منابع مالی برای توسعه اقتصاد محروم است و معیشت و کسب و کار مردم به دلیل شیوع ویروس کرونا تحت تاثیر قرار گرفته با ایستادگی دولت، نظام و مردم تلاش شده اوضاع کشور مدیریت شود.

ایرانی اضافه کرد: در این شرایط سخت که هرکدام از این ضربه‌های اقتصادی، سیاسی، امنیتی، نظامی، اجتماعی و فرهنگی می‌توانست یک نظام مستحکم و مستقل را از پای درآرود، اما به برکت خون شهدا و در سایه ولایت، نظام جمهوری اسلامی و اعتماد ملت به نظام تاکنون محکم ایستاده ایم هرچند وجود برخی ضعف‌ها، مشکلات و نارسایی‌ها را  نیز قبول داریم.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=123858

نظـــرات شمـــا