کد خبر : 129148       تاریخ : 1400/05/07 13:24:15
کشف محموله‌ بی سابقه زغال غیرمجاز در دشتستان

کشف محموله‌ بی سابقه زغال غیرمجاز در دشتستان

پیغام: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: با رصد نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری یک محموله زغال غیر مجاز به وزن سه هزار و ۵۰۰ کیلوگرم در شهرستان دشتستان از توابع این استان کشف و ضبط شد.

به گزارش «پیغام» سرهنگ فیض الله رزمجو در گفت وگو با ایرنا افزود: کامیون ایسوز حامل زغال از مبدا جهرم به قصد قاچاق محموله به کرمانشاه، در محور برازجان به بوشهر در حال حرکت بود که در یک عملیات تعقیب و گریز در دام نیروهای حفاظتی گرفتار شد.

وی ادامه داد : پس از توقیف، راننده کامیون با ارائه مجوز حمل زغال فرآورده‌های باغی و ادعای اینکه محموله مجاز است قصد فریب ماموران را داشت که با زیرکی نیروهای یگان حفاظت در شهرستان مشخص شد قسمت‌های زیرین محموله همه از نوع زغال جنگلی بوده است.

رزمجور بیان کرد: برهمین اساس خودرو یاد شده توقیف و با همکاری ماموران انتظامی برای سیر مراحل قانونی به محل اداره شهرستان دشتستان منتقل شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: کشف محموله‌ای با این حجم در ۱۰ سال اخیر بی سابقه بوده است.

وی ارزش محموله زغال کشف شده در شهرستان دشتستان را بیش از ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرد.

رزمجو از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف مبنی بر انواع تهدید به جنگل‌ها و مراتع مانند قطع درختان و دست درازی به جنگل‌ها، تخریب عرصه و تغییر کاربری، آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌ها، تغییر کاربری و تصرف و تعدی به زمین‌های ملی، مراتب را از طریق تلفن‌های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ اطلاع دهند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=129148

نظـــرات شمـــا