کد خبر : 131189       تاریخ : 1400/07/01 12:18:35

"فیلم قفس" به کارگردانی هنرمند بوشهری بهترین فیلم کوتاه جشنواره پرتغال شد

فیلم قفس به کارگردانی هنرمند بوشهری عنوان بهترین فیلم کوتاه جشنواره بین المللی کشور پرتغال را از آن خود کرد.

به گزارش «پیغام»؛ فاطمه کرمپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: فیلم کوتاه قفس به کارگردانی سهیل عرب از هنرمندان بنام بوشهری به عنوان تنها نماینده جمهوری اسلامی ایران، توانست مقام بهترین فیلم کوتاه تجربی را از نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم آروکا (Arouca) کشور پرتغال از آن خود کند.

وی افزود: جشنواره فیلم آروکا، به عنوان یک رویداد منحصر به فرد، یک طرح پویا و ابتکاری شناخته می‌شود که هدف از برگزاری آن، حمایت و تبلیغ آثار اخیر با کیفیت شناخته شده در مدار جهانی و همچنین آثار مستقل است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر ادامه داد: این جشنواره شامل بخش‌های تجربی، داستان، مستند، انیمیشن و موزیک ویدئو است و سعی در جذب مخاطب، ترویج، افزایش تبادل تجربه‌ها و دانش بین دوستداران یا متخصصان فیلم، ترویج و حفظ میراث طبیعی و فرهنگی دارد.

کرمپور عنوان کرد: پیش از این هم فیلم قفس به کارگردانی سهیل عرب در اولین حضور بین‌المللی خود به جشنواره lift off انگلستان- لندن راه یافته بود.

وی گفت: این فیلم برداشتی آزاد از داستان کوتاه قفس نوشته صادق چوبک نویسنده واقع‌گرای بوشهری و پدر داستان نویسی نوین ایران است و تهیه کنندگی این فیلم را آموزشگاه آزاد سینمایی خانه هنر بر عهده داشت که سهیل عرب نیز یکی از دانش آموخته‌های این آموزشگاه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: افزون بر سهیل عرب که نویسنده و کارگردان و طراحی صدای فیلم قفس را بر عهده داشت، شیما جوادپور مدیر تولید، علی حاجی‌پور فیلمبردار، تدوین، تدوین صدا، اصلاح رنگ و نور، جلوه‌های ویژه بصری و طراح پوستر، محدثه خواجه طراح لباس، زینب کشوریان منشی صحنه و سعید طاهری، حامد منفرد، بهروز اسماعیلی از دیگر عوامل این فیلم هستند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=131189

نظـــرات شمـــا