کد خبر : 14928       تاریخ : 1393/03/14 19:50
تصاویر) تشییع‌ امام (ره) به‌ روایت «ژان‌گومی»

تصاویر) تشییع‌ امام (ره) به‌ روایت «ژان‌گومی»

"ژان گومی"بی شک یکی از مهم‌ترین عکاسانی است که مقارن با حوادث انقلاب اسلامی و پس از آن سعی کرد آنچه می گذرد را از نزدیک ببیند و با دوربینش به ثبت برساند.

 
به گزارش « فرارو»، "ژان گومی" کاس فرانسوی از زمان تحصیل در دانشگاه برای گذراندن زندگی به عکاسی روی آورد و بعد از آنکه مجموعه عکس های او از زندانی در فرانسه او را به شهرت رساند توانست به عضویت آژانس عکس "گاما" در آید. 
 
او در سال 1977 به عضویت آژانس عکس "مگنوم" در آمد و چندی بعد به دنبال علاقه اش به تحولات ایران در فرانسه به دیدن امام خمینی(ره) رفت و از او عکاسی کرد.
 
با بازگشت امام خمینی به ایران او نیز خود را در کانون تحولات ایران قرار داد و عکس های زیادی از انقلاب ایران گرفت؛ او هفت سال بعد نیز بار دیگر به ایران سفر کرد و حتی با حضور در جبهه عکس هایی نیز از رزمندان در "فاو" گرفت. اما بی شک پربارترین عکس های او از ایران مربوط ارتحال امام(ره) و مراسم تشییع ایشان است. مجموعه او که در آژانس عکس مگنوم منتشر شده است به عکس های رنگی و سیاه و سفید تقسیم می شود که در بخش دوم گزارش تصویری امروز عکس های رنگی از وداع با پیکر بنیانگذار جمهوری اسلامی را از نظر می گذرانید.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=14928

نظـــرات شمـــا