کد خبر : 158213       تاریخ : 1402/06/26 11:50:29
کتاب «بر دامنه گورگاه» در کتابخانه عمومی تنگ ارم رونمایی شد

کتاب «بر دامنه گورگاه» در کتابخانه عمومی تنگ ارم رونمایی شد

پیغام: کتاب «بر دامنه گورگاه» نوشته «مختار فیاض» در کتابخانه عمومی شهید «عبدالحمید نیکنام» تنگ ارم دشتستان رونمایی شد.

به گزارش «پیغام»؛ طی آئینی از کتاب «بر دامنه گورگاه» نوشته مختار فیاض که پژوهشی در تاریخ شهر تنگ ارم و بخش ارم شهرستان دشتستان استان بوشهر است، با حضور مسئولان و جمعی از اهالی فرهنگ دوست بخش تنگ ارم در کتابخانه عمومی شهید عبدالحمید نیکنام تنگ ارم رونمایی شد.

  

نویسنده کتاب «بر دامنه گورگاه» در این نشست اظهار کرد: این کتاب نخستین پژوهشی است که شهر تنگ ارم و بخش ارم از دوران تاریخی پیش از اسلام و پس از آن تا دوران معاصر در آن مورد بررسی قرار گرفته است.

مختار فیاض افزود: هر کشور، منطقه، شهر و دیاری به مانند هر انسانی، نشان و شناسنامه‌ای دارد که بیانگر هویت آن است و هر پدیده‌ای خواه انسان و خواه غیرانسان، چنانچه نشان و اصل و تباری نداشته باشد، نه تنها گمنام می‌ماند که بسا سرافکنده نیز می‌شود.

  

وی با بیان اینکه تنگ ارم کهن شهری است که سالیانه دراز، آرام در کنار ما خفته و ما از هویت آن بی خبریم، تصریح کرد: شهر جوان تنگ ارم، بر روی پایه‌های تمدنی کوچک ولی کهن بنا شده است که هر چند آثار بر جای مانده آن، پیش چشم ما خودنمایی می‌کند، اما دریغ و صد دریغ که شناسنامه آن گم شده است.

نویسنده کتاب «بر دامنه گورگاه» خاطر نشان کرد: این کتاب با مطالعه و بررسی دقیق بر روی کتاب‌های تاریخ معاصر منطقه و نیز با کمک گرفتن از راویان کهنسال تاریخ دان این دیار و همچنین با بررسی میدانی جغرافیایی نوشته شده است و امید دارم که بسیاری از ابهامات تاریخی این منطقه را روشن کند.

کتاب «بر دامنه گورگاه» (پژوهشی در تاریخ تنگ ارم و بخش ارم) نوشته مختار فیاض و با مقدمه مسلم زمانی است که در ۲۰۶ صفحه توسط نشر نای بند در ۵۰۰ نسخه منتشر شده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=158213

نظـــرات شمـــا