کد خبر : 15863       تاریخ : 1393/04/12 15:55
مرکر

مرکر

وزیرمحترم بهداشت و درمان اعلام کرده است که بیمارستان ها بخش اعظمی از بستری و دوا و درمان را متقبل می شوند، یعنی بیمه می دهد و ده درصد سهم بیماران ، بسیار خوب است اگر چه قبل از پیدایش دوران سازندگی و بعد از اصلاحات و بعدتر اصولگراها، یک درصد کمی دفترچه های خدمات کشوری و بیمه های دیگر می دادند ...


1- وزیرمحترم بهداشت و درمان اعلام کرده است که بیمارستان ها  بخش اعظمی از بستری و دوا و درمان را متقبل می شوند، یعنی بیمه می دهد و ده درصد سهم بیماران ، بسیار خوب است اگر چه قبل از پیدایش دوران سازندگی و بعد از اصلاحات و بعدتر اصولگراها، یک درصد کمی دفترچه های خدمات کشوری و  بیمه های دیگر می دادند و تأمین اجتماعی به کلی رایگان!  اما الان که دولت « اعتدال» مقداری در ابلاغیه های جدیدش این حالت فشار بر مردم را برداشته است بیمارستان هایی مثل تأمین اجتماعی و بیمارستان های دولتی دیگر برای بستری شدن و عمل دکتر و امکانات لازمه را ندارند، دکترها اکثراً (متخصصان عمل هایی مثل حلق و بینی وگوش و ... ) و حتی چشم و ... می گویند: در درمانگاه یا بیمارستان دی و این قدر هم باید بدهی ( از زیر میز روی میز آمده و از روی میز به پیاده رو و خیابان هم رسیده است ) مبلغ هم  بالاست و پرداخت آن فقط کار آن هایی است که مناصب بالا دارند یا ماشین های مدل بالای خارجی اشان نشان از رفاه کامل شان است!
2- برای انجام سی تی اسکن به تأمین اجتماعی می روی، این  بیمارستان تأسیسش غوغایی در بوشهر به راه  انداخت، دفترچه ات را می دهی می گویند: دستگاه چاپ گر نداریم، انجام می دهیم ولی طول می کشد و یکی از دکترهای محترم به طنز می گوید : که آقای دکتر را بیاورید تا از روی صفحه نتیجه ی عکس را ببیند!
3- با توجه به دو مطلبی که در شماره های 1و 2 همین ستون آمده است باید از والی کم تجربه  و تازه پا نهاده به دوران کسب تجربه ی استان مان که شخصیت تحصیل کرده و محترمی است بپرسم که: آقای دکتر تا حالا رفته ای به مطب دکتری که زن و بچه ات به دوا و درمان آن نیازمندند و دفترچه تأمین اشتباهی ( اجتماعی ) هم دارند ولی برای مشکل یک بینی دکتر و بیمارستان دی از او تقاضای مبلغی نزدیک به دو میلیون تومان می کنند و تو نداری یا معترض به این اجحاف هستی و کسی را سراغ نداری که  بروی و دادت را به او برسانی؟ جناب آقای سالاری عزیز به عوض این که قشون و دارو دسته و باندهای روز به  روز، روبه افزون یافتن در بغل گوشتان را تحویل بگیری قدری هم به جاها و نقاطی که دور از دسترس برایت شده اند نگاه کن!
ما خیلی دوست داریم مسئولان مان از جوان هایی همچون جنابعالی تشکیل شوند و دوست نداریم که جوان ها مان وارد کاخ سرخ والی گری که شدند فراموش کنند که از کدام کوی و دیار قرار است که صیانت کنند؟!
و جناب آقای دکتر در همین مدتی که آمده ای، یا معتدل نبوده ای یا این که به رویکردی دیگر ....
 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=15863

نظـــرات شمـــا