کد خبر : 16068       تاریخ : 1393/04/18 09:41
  سرمربی سابق تیم ملی فوتبال با نشان نقره جام‌جهانی + عکس

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال با نشان نقره جام‌جهانی + عکس

پیغام: تیم ملی ایران با هدایت کارلوس کی‌روش کار خود را در جام‌جهانی 2014 با دو شکست و یک تساوی به پایان برد. کی‌روش با وجود موفقیت در رده فوتبال پایه هرگز نتوانسته است آن موفقیت‌ها را در تیم‌های ملی و در جام‌های جهانی تکرار کند. در میان مربیان سابق تیم ملی فوتبال بوده‌اند افرادی که در جام‌های جهانی تا دیدار نهایی نیز پیش رفته‌اند.

به گزارش «پیغام»، تیم ملی ایران در تاریخ خود مربیان بزرگ و غیرایرانی زیادی داشته است. نام‌هایی چون میروسلاو بلاژوویچ یا تومیسلاو ایویچ در فوتبال جهان چهره‌هایی شناخته شده بودند. شاید بتوان کارلوس کی‌روش را سرشناس‌ترین مربی تاریخ تیم ملی ایران دانست اما اریش روته‌مولر از ویژگی متفاوتی نسبت به دیگر مربیان تیم ملی تا به امروز برخوردار است. اگر چه بلاژویچ در جام جهانی 1998 با کرواسی تا دیدار نیمه نهایی نیز پیش رفت ولی در نهایت برابر فرانسه قهرمان جهان کاری از پیش نبرد و در نهایت به عنوان سومی و مدال برنز جام جهانی بسنده کرد.

 

 

تیم ملی آلمان تاکنون (پیش از جام‌جهانی 2014) هفت بار در دیدار پایانی جام‌های جهانی حاضر شده که بیش از هر تیم ملی فوتبال بوده است. ژرمن‌ها آخرین بار در سال 2002 و جام جهانی به میزبانی کره و ژاپن به دیدار نهایی رسیدند که با شکست دو بر صفر برابر برزیل از رسیدن به چهارمین عنوان قهرمانی جهان بازمانده و آخرین قهرمانی ژرمن‌ها همان عنوان سال 1990 ایتالیا است. نایب قهرمانی آلمان در خاور دور در حالی رقم خورد که هدایت‌شان را رودی فولر بر عهده داشت. در کادر دستیاران او افراد آشنایی حضور داشتند ولی یک نام برای هواداران فوتبال در ایران شناخته‌شده‌تر به نظر می‌رسد. اریش روته‌مولر که زمانی به عنوان مدرس فوتبال پایش به فوتبال ایران باز شد در نهایت این فرصت را یافت تا دستیار علی دایی در نیمکت تیم ملی هم باشد. او یک فصل را هم به عنوان مربی با آبی‌پوشان تهرانی سر کرد و در نهایت از فوتبال ایران رفت. روته‌مولر روزگاری نه چندان دور رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال آلمان نیز بود برای یک بازی و البته به صورت موقت سرمربی تیم ملی ایران شد که مردانش آن بازی را با تساوی به پایان رساندند. عکس زیر اریش روته‌مولر را با نشان نقره جام جهانی 2002 نشان می‌دهد؛ زمانی که با میشائیل اسکیبه هدایت اولیور کان و میشائیل بالاک را بر عهده داشتند و در نهایت برابر مردان فلیپه اسکولاری و ستارگانی چون رونالدو، رونالدینیو، ریوالدو و کافو کاری از پیش نبرده و نایب قهرمان جهان شدند.


  منبع: ایرنا
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=16068

نظـــرات شمـــا