کد خبر : 16180       تاریخ : 1393/04/19 21:15
 آرژانتین و آلمان فینال جام جهانی را برای سومین بار تکرار می کنند

آرژانتین و آلمان فینال جام جهانی را برای سومین بار تکرار می کنند

پیغام: تیم ملی آرژانتین در دیدار مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2014 با شکست هلند در ضربات پنالتی، برای سومین بار در فینال جام جهانی به مصاف تیم آلمان می رود.

به گزارش «پیغام» تارنمای بلومبرگ، آرژانتین در مرحله نیمه نهایی جام جهانی، با نتیجه 4 بر 2 در ضربات پنالتی هلند را شکست داد و به فینال این رقابتها راه یافت.

آلمان که با شکست سنگین برزیل گام در مرحله نیمه نهایی، به فینال این جام گام می گذارد، رکورد هشتمین حضور خود را در فینال جام جهانی در ورزشگاه ماراکانا در ریودوژانیرو ثبت خواهد کرد.

در فینال جام جهانی 1986 تیم آرژانتین با هدایت دیه گو مارادونا تیم آلمان را سه بر دو شکست داد و برای دومین بار قهرمان جهان شد. آلمان چهار سال بعد با پیروزی یک بر صفر انتقام آن شکست را گرفت و برای سومین بار قهرمان جام جهانی شد. از آن زمان تاکنون هیچ یک از این دو کشور قهرمان نشده اند.

سابه یا در خصوص دیدار فینال گفت: ما یک روز استراحت کمتری نسبت به آلمان داریم، اما با صداقت و فروتنی این بازی را انجام می دهیم.

وی افزود: آلمان قدرت فیزیکی و روحی بالایی را نشان داده است.

تیم ملی هلند نیز برای کسب عنوان سومی جام به مصاف برزیل دارنده پنج عنوان قهرمانی جام می رود.

تیم ملی آلمان 18 بار در جام جهانی حضور داشته است و سه قهرمانی در سالهای 1954، 1974 و 1990 را در کارنامه خود دارد. تیم آلمان چهار بار نایب قهرمان (سالهای 1966، 1982، 1986 و 2002) و چهار بار نیز سوم جهان (سالهای 1934، 1970، 2006 و 2010) شد.

تیم ملی آرژانتین سابقه 16 بار حضور در جام جهانی را دارد. این تیم دو بار در سالهای 1978 و 1986 قهرمان جهان شد و دو بار نیز در سالهای 1930 و 1990 عنوان نایب قهرمانی را تصاحب کرد.

تیم ملی آلمان در جام جهانی 2014 برزیل، در مرحله گروهی پرتغال را چهار بر صفر شکست داد، مقابل غنا دو بر دو تساوی کرد و مقابل آمریکا یک بر صفر پیروز شد. این تیم در مرحله یک هشتم نهایی الجزایر را دو بر یک از پیش رو برداشت و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل فرانسه با نتیجه یک بر صفر پیروز شد. این تیم در مرحله نیمه نهایی ، تیم ملی برزیل میزبان رقابتها را با نتیجه هفت بر یک مغلوب خود کرد.

آرژانتین در هر سه دیدار خود در مرحله گروهی جام جهانی 2014 به پیروزی دست یافت. این تیم بوسنی را دو بر یک شکست داد، مقابل ایران با نتیجه یک بر صفر پیروز شد و نیجریه را نیز سه بر دو از پیش رو برداشت.تیم آرژانتین در مرحله یک هشتم نهایی یک بر صفر برابر سوئیس پیروز شد، در مرحله یک چهارم نهایی بلژیک را یک بر صفر شکست داد و در نیمه نهایی در ضربات پنالتی مقابل هلند پیروز شد.

تیم ملی آلمان، 17 گل به ثمر رسانده است. 71 خطا مرتکب شده و چهار کارت زرد داشته است.

تیم آرژانتین نیز هشت گل در این رقابتها به ثمر رسانده است. 64 خطا مرتکب شده و شش کارت زرد دریافت کرده است. هیچ از دو تیم کارت قرمز نگرفته اند.

توماس مولر با زدن پنج گل (بعد از جیمز رودریگز کلمبیایی با شش گل) دومین گلزن برتر این دور از رقابتهاست. او بیشتر دوندگی را در جام جهانی داشته است و 68.8 کیلومتر دویده است که نشانگر این واقعیت است که بازیکن خستگی ناپذیری است که با توجه به نیاز تیم خود می تواند در پست های مختلفی بازی کند.

مولر نه به عنوان گلزن یا هر یک از پست های سنتی فوتبال ، بلکه به عنوان ˈمفسر فضاهاˈ شناخته می شود.

لیونل مسی نیز به عنوان بهترین بازیکن جهان مطرح است. بجز نیمار هیچ بازیکنی به اندازه مسی برای درخشش در جام جهانی تحت فشار قرار نداشته است. مسی که پیراهن شماره 10 تیم آرژانتین را می پوشد، به نظر می رسد هنگامی که راه خود را از میان مدافعان بازی می کند، گویی توپ به پاهای وی چسبیده است تا آنکه یکی از هم تیمی هایش را برای ارسال توپ بیابد تا خودش گل بزند.

از هشت گل آرژانتین در این دور از رقابتها، مسی چهار گل را به ثمر رسانده است. بسیاری گمان می کنند این تیم اتکای زیادی به مسی دارد. مسی تلاش می کند به استاندارد نهایی که قهرمانی آرژانتین با کمک دیه گو مارادونا در جام جهانی 1986بود دست یابد و از آن زمان همت خود را برای تحقق این وظیفه خطیر گمارده است.

فینال جام جهانی 2014 در حالی برگزار می شود که از نظر برخی آلمان بخت قهرمانی را دارد. آلمان در حالی جام جهانی را آغاز کرد که در جدول رده بندی فیفا در رده دوم قرار داشت. در حالی که اسپانیا تیم صدر نشین جهان در مرحله گروهی حذف شد، به دشواری می توان این موضوع که آلمان بهترین تیم جهان است را رد کرد.

این تیم علاوه بر داشتن چندین گلزن خوب، مانوئل نویر را در سنگربانی این تیم در اختیار دارد و از دفاع مستحکمی برخوردار است. این واقعیت نیز وجود دارد که دیدار آرژانتین در مرحله نیمه نهایی به وقت اضافه کشیده شد تا آنکه در نهایت ضربات پنالتی سرنوشت این دیدار را مشخص کرد.

اما آلمان در دیگر دیدار نیمه نهایی ، برزیل را در نیمه اول نابود کرد. آلمان در این تورنمنت شکست نداشته است و فقط با غنا تساوی کرد. آرژانتین برای جلوگیری از قهرمانی آلمان، نه تنها به جادوی مسی بلکه به تلاش فوق العاده سایر بازیکنان خود نیاز دارد.


  منبع: ایرنا
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=16180

نظـــرات شمـــا