کد خبر : 163621       تاریخ : 1402/09/11 12:06:09
 تولید کنندگان بومی بوشهر کیفیت محصولات خود را بالاتر ببرند

تولید کنندگان بومی بوشهر کیفیت محصولات خود را بالاتر ببرند

پیغام: استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم ارتقای سطح کیفی تولیدات بومی استان بوشهر، از تلاش برای تسهیل صادرات محصولات استان بوشهر خبر داد.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، احمد محمدی زاده جمعه شب در بازدید از کارخانجات تولیدی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر اظهار داشت: تقویت تولید بومی از اولویت های اساسی استان در سال جاری است و برای تحقق این مهم از تمام توان و ظرفیت موجود بهره می بریم.

وی افزود: حمایت از تولیدکنندگان استان، علاوه بر رونق اقتصادی و کاهش قیمت ها، در ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان بومی و بهبود معیشت خانوارها نیز تاثیر بسزایی دارد.

استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: سرکشی از این واحدهای تولیدی در راستای شناخت مشکلات و دغدغه های حوزه تولید و رفع موانع پیش روست که امیدوارم این روند تداوم یابد.

محمدی زاده بیان کرد: بازاریابی محصولات تولیدی استان بویژه بازار خارجی تولیدات، در دستور کار قرار دارد و سازمان توسعه تجارت و وزارت خارجه و وزارت اقتصاد و سایر متولیان امور نیز در این زمینه کمک می کنند.

وی یادآور شد: تولیدکنندگان بومی باید برای رقابت با نمونه خارجی یا داخلی، کیفیت تولیدات خود را بالاتر ببرند و در غیر این‌صورت، ممکن است بازار را از دست بدهند.

استاندار بوشهر گفت: استفاده از دانش و فناوری روز در ارتقای سطح کیفی تولیدات کمک شایانی می کند.

وی اضافه کرد: حجم کالاهای صادراتی از استان بوشهر باید نسبت به سنوات گذشته افزایش یابد و بویژه در حوزه کشاورزی، تلاش زیادی برای رشد صادرات انجام شده است.

محمدی‌زاده با تأکید بر هدف‌گذاری صادرات محصولات کشاورزی استان بوشهر در سال جاری به میزان ۴۰۰ میلیون دلار تصریح کرد: هدف‌گذاری صادرات برای محصولات صنعتی استان بوشهر نیز در سال جاری به میزان ۲۲۳ میلیون دلار تعیین شده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=163621

نظـــرات شمـــا