کد خبر : 20705       تاریخ : 1393/08/07 14:48
مرکر

مرکر

بیش از دوازده سال است که جاده ی ساحلی منطقه ی دلوار به دیر، مردم را در انتظار تبدیل شدن به اتوبان گذاشته است، روزی نیست که این جاده ی ( نی قلیانی) باریک به نوعی تلفات ندهد چندین استاندار و دولت و .. آمده اند و رفته اند و خبری نیست که نیست.

1- بیش از دوازده سال است که جاده ی ساحلی منطقه ی دلوار  به دیر، مردم را در انتظار تبدیل شدن به اتوبان  گذاشته است، روزی نیست که این جاده ی ( نی قلیانی) باریک به نوعی تلفات ندهد چندین استاندار و دولت و .. آمده اند و رفته اند و خبری نیست که نیست. این در حالی است که استاندار جوانِ بومی دولت جدید تمام هم و غمِ خویش را روی مکانِ مجهول یا پنهان آدرسی گذاشته است تخت عنوان رویاییِ" منطقه یِ آزاد". منطقه ای که نشانش روی زمین نامعلوم است و ایکاش جناب والی محترم اول وضعیت و سرانجام این جاده را روشن می فرمودند و مردم را از انتظار چندین ساله بیرون می آوردند و بعد به سراغِ آن پروژه ی نانوشته ی منطقه ی آزاد می رفتند مردم نگرانند که دل مشغولی به این مهمِ مشخص نشده برای همیشه پروژه ی این جاده را به فراموشی مطلق برساند!
2- خانه ی مطبوعاتی که قرار بود روح تازه ای در کالبدِ نیم جان مطبوعات محلی استان بدمد، گویا با قحط الرجالِ روزنامه نگار مواجه شده است و با چفت و بست های محکمی که در بند بندِ اساسنامه اش به وجود آورده اند سخت است و هیهات که بر عرصه نزول بفرماید. این تحفه ی تحقیرکننده فقط مدیریت محترم ارشاد و چند تن مدیر مسئول را می تواند درون خود را ه بدهد و بس! اما از این به بعد بوشهری ها شاهد کوچ آثار نوشتاری روزنامه نگاران با سابقه ی خود به روزنامه ها و مجله های سراسری و سایت ها نیز خواهند بود! چرا که در زیر آلاچیق مطبوعاتی ارشاد، جا تنگ و تنگ است!
3- تمام جهان جمع شده اند و نعره می کشند و بر طبل مبارزه می کوبند و «داعش» یکریز و بکوب به پیش می رود، در اورپا و آمریکا صدایِ می زنیم و بر می افکنیم است و در آسیا یعنی خاورمیانه چکاکِ شمشیراست  که گردن می پراند!
در سوی دیگر« ابولا» به تاخت می آید تا از ایدز و سرطان و بیماری های دیگر عقب نماند و نمایشی از دوران تاراج سل و تیفوس و طاعون را بر تاریخ سیاهی های جهان بیفزاید، بشر و اختراعات و ابداعاتش گویا برق پرانده اند، ای خدا فقط تو اولین و آخرین  امید درماندگانی!
4- دکه های مطبوعاتی، بسیار گله مندند از نوع توزیع هفته نامه های محلی، آن ها می گویند ما فروش نداریم مشترک نداریم به دلیل این که ادارات از دفاتر هفته نامه ها سهمیه دارند و در مکان های غیر مطبوعاتی هم هفته نامه در معرض فروش قرار می گیرند!


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=20705

نظـــرات شمـــا