کد خبر : 259       تاریخ : 1392/03/20 18:57
سعید زرین فر

سعید زرین فر

نامزد چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در بوشهر

 

 

گزیده اهداف و برنامه ها

 

        تدوین برنامه 5 ساله توسعه شهر بوشهر

       توجه جدی به تشویق و سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های شهری

        ارتقاء سرانه فضای سبز شهری با رویکرد منطقه ای و محله ای

       توسعه فضاهای تفریحی و نشاط آور (همچون شهربازی..)

        ساماندهی فعالیت های فرهنگی و هنری با محوریت هنر و هنرمندان بومی

       حمایت و تقویت فعالیت های ورزشی با تمرکز بر محلات (از جمله توسعه زمین های  ورزش محلات)

      بهبود شرایط خدمات دهی اداری شهرداری در راستای تکریم شهروندان

       راه اندازی سامانه علمی سنجش افکار و جمع آوری نقطه نظرات شهروندان

       وصول مطالبات دولتی شهرداری به منظور اجرای پروژه های زیرساختی

     

بخشی از سوابق اجرایی

 

       معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان بوشهر (1370 تا 1360)

        مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر (1376 تا 1381)

        مدیر نمونه کشوری در سال 1377 ـ  مدیر نمونه استانی در سال 1381

       مدیرکل مدارس جمهوری اسلامی ایران در امارات متحده عربی (1381 تا 1384)

       کارشناس طرح ها و برنامه های معاونت نوسازی مدارس وزارت آموزش و پرورش

       مسئول پیگیری تکمیل پروژه های مردمی منطقه یک کشور

        فعالیت در مجتمع های پتروشیمی (پتروشیمی های تندگویان و رجال)

      

فعالیت های فرهنگی و سیاسی

       عضو و دبیر ستاد موفق جلوگیری از جداسازی عسلویه از استان بوشهر در سال 1375

       از مسئولین ستاد تبلیغات انتخاباتی جناب آقاي سید محمد خاتمی در سال 1376

 

زندگینامه

 

در بهار 1344 به دنیا آمدم. سال های دانش آموزی شبیه دیگر هم دوره ای هایم طی شد. سال آخر دبیرستان بود که فعالیت های فرهنگی ام را در جبهه و جنگ و از طریق برنامه ریزی جهت امورات مربوط به شهدا و خانواده های آنان شروع کردم. روزهایی که خاطرات تلخ و شیرین اش تا همیشه با من ماند.

 

سال 62 مدرک دیپلم خود را از دبیرستان نواب صفوی گرفتم و برای ادامه تحصیل در تربیت معلم شهید مطهری مشغول تحصیل شدم؛ دوره ای که به بار نشستن رؤیای معلمی را به همراه داشت. در اواخر دوره ی تربیت معلم در کنکور سراسری با رتبه ی دو رقمی در دانشگاه اصفهان پذیرفته شدم. دوره ی دانشگاه طی سه سال و نیم به پایان رسید و پس از برگشت به استان، مدیریت دبیرستان شهید مطهری اولین سنگر فعالیت های فرهنگی ام شد.

 

پس از یک سال به عنوان معاون پرورشی شهرستان بوشهر مشغول به کار شدم.

 

در سال 76 با دریافت و درک پیام اصلاح طلبانه و توسعه گرایانه ی سید محمد خاتمی به جرگه هواداران و دست اندرکاران ستاد او پیوستم و به مدد تلاش و همدلی مردم نوگرای استان بوشهر مقدمات پیروزی قاطع این سید دوست داشتنی را در استان فراهم آوردیم؛ به گونه ای که درصد رأی ایشان در بوشهر پس از زادگاهشان، رتبه ی دوم را در کشور کسب کرد.

 

آبان 76 بود که به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر منصوب شدم؛ تا بتوانم به سهم خویش در راستای خدمت به مردم گامی بردارم. هنوز چیزی نگذشته بود (سال 77) که به عنوان مدیرکل نمونه کشور در جشنواره شهید رجایی، موفق به اخذ لوح از دست رئیس جمهور وقت شدم.

 

تلاش کردم در طول این سال ها به مدد همکاران و همراهان، شاخص های آموزش و پرورش را ارتقاء دهم. رساندن سرانه ی فضای آموزشی به بالاتر از حد نیاز و بهبود جایگاه دانش آموزان بوشهری در کنکور از انتهای لیست تا مقام نهم از جمله آن دستاوردهاست. توسعه ی خانه های معلم در بوشهر، شیراز و تهران، توجه به همکاران بازنشسته، در اولویت قرار دادن شهرستان ها و مناطق محروم از مشخصه های این دوره شد. شهریور 81 وقت وداع با دوستان بی مانند بوشهری فرا رسیده بود و تقدیر، سنگر خدمتم را تغییر داد. با توجه به اصرار معاونت مربوطه و بر حسب صلاحدید وزارت آموزش و پرورش، مسئولیت مدیرکلی مدارس جمهوری اسلامی ایران در امارات متحده عربی را پذیرفتم.

 

ساخت بزرگترین و مدرن ترین مدرسه ایرانیان در خارج از کشور در شهر دبی، حل مشکلات پیش آمده جهت مدارس هموطنان ساکن در امارات و ... از جمله یادگارهای خوش آن دوره بود. عشق و علاقه به بوشهر و مردم اش به حدی بود که حتی در دوره ی حضور در امارات از شناسایی و جذب بخشی از کمک های خیرین مدرسه ساز مقیم آن کشور در جهت استان کوتاهی نکردم.

 

پس از بازگشت از مأموریت خارج از کشور، مدتی در معاونت نوسازی مدارس کشور مشغول به کار شدم و در اجرای طرح های وزارتخانه از جمله طرح بزرگ نوسازی مدارس فرسوده مشارکت داشتم. در سال های اخیر در کنار کار معلمی، به دعوت بخش خصوصی به فعالیت در مجتمع های پتروشیمی از جمله پتروشیمی تندگویان و رجال مشغول شدم.

 

... و در پایان می بایست اشاره کنم که نامزدی ام جهت عضویت در شورای شهر به گمانم فرصت جدیدی فراهم خواهد ساخت تا به رسم تمامی این سال ها ادای دینی کنم به مردمانی که تمام سرمایه ی من هستند. تا دوست چه خواهد و مردم کدام را برگزینند...

 

 


 


 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=259

نظـــرات شمـــا