کد خبر : 27811       تاریخ : 1393/09/12 09:48
قضاوت را به افکار عمومی می سپاریم!
عضو شورای شهر بوشهر:

قضاوت را به افکار عمومی می سپاریم!

عضور شورای شهر بوشهرگفت: عملكرد شهردار در مدت حضورشان در شهرداری خوب بوده است اما انتظار مردم و نياز شهر از مجموعه شهرداری خيلي بيشتر است و بايد به كارهاي عمراني سرعت بيشتري داده شود.

زهرا رضایی عضو شورای شهر بوشهردرگفتگو با "پیغام" عملکرد سعید آزادشهرکی- شهردار بوشهر- را "خوب" ارزیابی کرد وگفت: انتظار مردم و نياز شهر از مجموعه شهرداری خیلی بيشتر است و بايد به كارهاي عمراني سرعت بيشتري داده شود و شورا نيز بايد همكاري بيشتري با شهرداري داشته باشد .در ادامه گفتگو با این عضو شورای شهر می خوانید:
ظاهراًبرخي از اعضاي شوراي مصر هستند جلسات علني شورا را به صورت غير علني برگزار كنند شما به عنوان يك عضو شورا آيا موافق برگزاري جلسات به صورت علني هستند؟
- هيچ كدام از اعضاي شورا با حضور رسانه ها در جلسات شورا مخالف نيستند. اما قطعاً در برخي موارد نياز است مسائلي در شورا توسط اعضاء به شور و بررسي گذاشته شود و تا حصول نتيجه نهايي نباید آن ها را علنی کرد. بعضی از موارد مطرح كردنشان درصورت نداشتن مدارك كافي اشكال قانوني دارد. اعضاء شورا از جمله بنده با حضور رسانه در اين موارد مخالف بوديم نه با حضور رسانه. به طور كلي اگر رسانه ها نبودند صداي شورا به جايي نمي رسید و مردم در جريانات تصمیمات شورا قرار نمی گرفتند. منظورمان ما از غیر علنی شدن جلسات شورا اين بوده که مسائلي كه باعث برهم زدن آرامش جامعه مي شود مطرح نشود.
شما به عنوان عضو شورا، عملكرد شهردار را در اين مدت چگونه ارزيابي مي كنيد؟
-عملكرد شهردار در مدت حضورشان در شهرداری خوب بوده است اما انتظار مردم و نياز شهر از مجموعه شهرداری خيلي بيشتر است و بايد به كارهاي عمراني سرعت بيشتري داده شود. شورا نيز بايد همكاري بيشتري با شهرداري داشته باشد .
اخيراًشهردار، مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشی شهرداري و معاوناني كه خود منصوب کرده بود را برکنار کرد. ايشان در مراسم معارفه ی سرپرست سازمان، دليل بركناري مهندس محمدي باغملايي را درخواست بازگشت ايشان ازسوی اداره متبوع شان اعلام نمود، در حالي كه مدير كل آموزش و پرورش استان بوشهر اين گفته را تكذيب كرد. ارزيابي شما از اين سخن شهردار چيست؟
-ما در امور اجرايي شهرداري دخالت نمي كنيم و قضاوت را به افكار عمومي مي سپاريم .

 


آيا اين تغييرات را ناشي از رويكرد هاي سياسي ايشان مي دانيد يا سلايق شخصي ؟
- قطعاً تغيرات ناشي از رويكرد سياسي نيست.
آيا تقابل بين شهردار و شورا را تأييد مي كنيد ؟
- اگر شورا نسبت به مسائل شهر حساس باشد و از شهرداري بخواهد كه كارش را بهتر انجام دهد به مفهوم تقابل نیست. ماهيت شورا نظارتي است و دستگاه نظارتي نمي تواند در همه مسائل همراهي كند،جايي اشكال مي گيرد و جايی اعتراض مي كند و اين حق مردم است كه نمايندگان آن ها مدافع حقوق شان باشند تا مسائل ديگر .
عملكرد مهندس محمدی باغملايي در اين چند سال - كه دو سال آخر در دوره شوراي  چهارم بوده- را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
- فكر مي كنم سازمان وظايف خود را نسبت به شهر انجام نداده است، منظور من شخص آقاي محمدي باغملایی نیست،من به ايشان بسيار احترام مي گذارم ولي در كل وقتي عملكرد سازمان فرهنگي شهرداری را با شهرهاي ديگر كشور مقايسه مي كنيم، خيلي جاي كار دارد .
مطابق قانون شورا و شهرداري ها، يكي از راه هاي مقابله با خطاهاي شهردارها بحث "استيضاح" است. با اين مسائل كه از جانب شهردار پيش آمده آيا شورا به اين نتيجه نرسيده كه بحث استيضاح را مطرح كند و اين استيضاح بر اساس روند قانوني در چه شرايطي اتفاق مي افتد؟
- جابه جايی نيروها حق شهردار است و شورا در كارهاي اجرايي شهردار دخالت نمي كند. اگر خطايي در مباحث و مسايل ديگر توسط شهردار صورت بگيرد كه محرز شود شورا هم وظيفه خود را انجام مي دهد. من فكر مي كنم به جاي اين "حرف ها" بايد به فكر عمران و آبادي شهر باشيم!
ديدگاه شما در مورد برنامه هاي "روز بوشهر" سال قبل كه به روابط عمومي شهرداري واگذار شد و حتي واكنش ها و تنش هايي در پي داشت ، نسبت به سال هاي قبل كه به عهده سازمان فرهنگي ورزشی شهرداري بود، چيست ؟
- من فكر مي كنم سازمان فرهنگي بايد مجري روز بوشهر باشد و ساير دستگاه هاي اجرايي هم بايد در اين زمينه همکاری كنند، دیگر نباید اشكالاتی که در برنامه روز بوشهر سال گذشته  اتفاق افتاد تكرار شود .
شهردار در جلسه شورا عنوان كردند در امور شهرداري «آدم تك محوري نيستم » اما ايشان در برخي از امور، خلاف اين گفته را نشان داد نظر شما در اين خصوص چيست ؟
- اين را از خود شهردار بپرسيد بهتر است!


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=27811

نظـــرات شمـــا