کد خبر : 28055       تاریخ : 1393/09/17 09:51
رعایت عشق و انسان ....

رعایت عشق و انسان ....

دکتر عباس عاشوری نژاد

به تماشا سوگند
و به آغاز کلام
و به پرواز کبوتر از ذهن
واژه ای در قفس است
حرف هایم مثل یک تکه چمن روشن بود
من به آنان گفتم
آفتابی لب درگاه شماست
که اگر در بگشایید به رفتار شما می تابد...«سپهری»
در هفت هشت سالی که گذشت و اگر به آن بگویم دوران قحط سال های فرهنگ و هنر بوشهر و شاید به گزاف سخن نگفته باشم، جناب مهندس صدرالله محمدی باغملایی، درست مثل آفتابی بود که نه تنها بر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری این شهر می تابید بلکه شعاع نورانی مدیریتش سراسر استان را فرا گرفته بود.
درست در زمانی که اغلب مدیران اداره های فرهنگی استان به خاطر بی لیاقتی شان و یا ترس از دست دادن موقعیت شان و پیچانده شدن گوش شان و یا اخراج غیر منتظره شان و ازبین رفتن آبروی شان و یا با طمع به دست آوردن پست و مقامی بالاتر و یا دریافت امتیازاتی بیشتر، عمدتاً مشغول کارهای غیرفرهنگی شده بودند ، مهندس محمدی باغملایی با تدبیر و امید و خلاقیت و شجاعت مثال زدنی اش، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهر را به ماندگارترین سازمان مجری برنامه های فرهنگی و هنری تبدیل کرد و داشته های فرهنگی بوشهر را بیش از پیش در ذهن مردم زنده نگه داشت.
تا آن جا که من اطلاع دارم حیطه ی کارهای فرهنگی او چنان وسیع بود که از ترویج قرآن کریم و برگزاری جشن های اعیاد و مراسم سوگواری مذهبی و بزرگداشت دفاع مقدس و یادگاران دفاع مقدس گرفته تا برگزاری همایش های علمی و شناساندن  داشته های ادبی و هنری و حمایت از نویسندگان و پژوهش گران و دیدار با اهل قلم را شامل می شد. او حتا در راه انجام وظایف فرهنگی نانوشته اش آن قدر می کوشید و از دل و جان مایه می گذاشت که من گاه متحیر می شدم چگونه ممکن است انسانی این قدر وجدان داشته باشد و در مسیر تحقق اهدافش از جان مایه بگذارد.
شک ندارم حتا در این شرایط - که او را با قدر ناشناسی از مدیریت بر سازمانی که با دل و جان محبوب جامعه کرد، برداشته اند- شب هایش به آرامی می گذرد و خواب هایش آرام خواهد بود و تنها کسانی می توانند شب ها به آرامی بخوابند که روزها به وظایف انسانی و سازمانی خود به درستی عمل کرده باشند. معیار درست عمل کردن هم قضاوت خرد جمعی است و نه تصمیم آنی این و آن مدیر و رییس و وکیل و وزیر و حتا رییس جمهور.
یاد و خاطره ی مدیریت  او در حافظه ی تاریخی مردم به نیکی می ماند و منتظر حضور مؤثرش در جایی که شایسته ی توان مدیریتی اوست، هستیم.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=28055

نظـــرات شمـــا