کد خبر : 6439       تاریخ : 1392/09/13 09:39:16
مرکر

مرکر

خیابان مجاور سینما بهمن ( جنوب آن) که دو تیکه شده است، به گونه ی یک خط کش ده سانتی است که در طول دو نیم شده باشد. خودرویی جلومان بود و می خواست از دور برگردان به سمت چپ باریکه ی آن برود که دقایقی تقریباً طولانی فریاد بوق ها را درآورد.آقای شهردار ......

1-چهارشنبه شب (ششم آذر) خانواده ی مطبوعات  با همت آقای قیصی زاده و مساعدت هنرمندان خوب این دیار راهی سینما بهمن شدند و دست پخت تماماً هنری عزیزی از همین اقلیم را ( احسان عبدی پور) یعنی فیلم پر از پیامِ تنهایِ تنهایِ تنها را به تماشا نشستند . در پایان آقای صغیری در تجلیل و تمجید از دست اندرکاران فیلم بر روی سن رفت و ضمن تعریف و توصیف به جایی که داشت، برنامیزان بودن صدا و پرش های دیگر انتقاد نمود ، در پاسخ شنیدیم که این فیلم در تهران و جاهای دیگر بی هیچ گونه عیب و ایرادی اکران شده است و فقط در بوشهر ...!

همانجا آه از نهادمان برآمد که : بوشهری ها تا این جای روزگار هم ، نحوست و نکبت رها یشان نمی کند؟! ای .... بر این بخت و اقبال!

2-خیابان مجاور سینما بهمن ( جنوب آن) که دو تیکه شده است، به گونه ی یک خط کش ده سانتی است که در طول دو نیم شده باشد. خودرویی جلومان بود و می خواست از دور برگردان به سمت چپ باریکه ی آن برود که دقایقی تقریباً طولانی فریاد بوق ها را درآورد.آقای شهردار ، آقای مسئول ، آقای .... و آقای .... ما از شما هیچی که نمی خواهیم هیچ ! خواهش و تمنا داریم که این تله های اعصاب خردکُن و مرگ آفرین را از پیش پای این مردمِ کم توقع و مطیع بردارید!

3-شاید هرج و مرجی که در بازار فروش و عرضه در بوشهر وجود دارد، در هیچ کجای دنیا نباشد. نه کسی است که اعتراض بشنود و نه ناظری که بر قیمت های چندگانه نظارت نماید، در خیابان عاشوری یک  لامپ 100 وات 2500 تومان و در مرکز شهر یک جا 2000 تومان و جای دیگر 1500 تومان  ، و مارک هم همان مارک!

4-وزیر آموش و پرورش دولت فعلاً صد و چند روزه ی جدید می گوید: این همه جزوه ی چاپی و به اصطلاح کمک درسی با قیمت گران مشکلی از پیش پای معلم و دانش آموز بر نمی دارد و به نوع واضحی بیراه کننده هم هست اما کماکان با توصیه مدیر و معلم و ... به گونه ای اجباری دانش آموزان ملزم به تهیه آن ها هستند. از یک سو فشار مالی زیاد و شکننده ای به خانوده ها وارد می شود و از سوی دیگر نسخه ای هستند که در ارتقاء فهم دانش آموزان تأثیری منفی دارند. تأثیری که نقش عبور بی فایده ی آن ها را از کلاسی به  کلاس دیگر ایفا می کند!

فقط قبول شوند و مدرک بگیرند و.....

5-بازنشسته گان تأمین اجتماعی ماه هاست که بیمه ی تکمیلی اشان قطع شده است ، اما در فیش حقوقی آبان ماه خود با کمال حیرت و بی انصافی مشاهده نموده اند که مبلغ این مدت تعطیلی شده را یک جا از آن ها کسر نموده اند!

6-فیش های جدید برق مصرفی بوشهر ی مزین شده است به درج مبلغ بالایی تحت عنوان بدهی از قبل ، کاشف به عمل آمده است که این مبلغ بابت پرداخت معوقه ی افزایش قیمتی است که دولت قبل منظور داشته است و حالا بعد از عبور از عرصه ی انتخابات و مکافات های دیگر به عنوان دست خوش و شاباش به مردم تقدیم شده است!

 7-بزرگواران دین و وطن این روزها ، به جا و بسیار لازم در هر نشست و برخاست به دولت جدید توصیه می فرمایند که برای رفع تورم و گرانی تلاش نمایند! این اقدام همان چیزی است که از این انسان های مطلوب انتظارش می رود . ولی چه خوب بود که در دولت قبل هم ( البته دولتی که دو بار بر مسند قرار گرفت) به چنین انتظاری عمل می شد، تا پیش نیاید بحرانی که هم اکنون از پس انبوه وعده های انجام نشده و در پهنه ی جنجال های گم شده مثل آتشفشانِ پر از سوز و خاکستر به هرسو خودنمایی می کند! اگر چه مردم دین و وطن خواه ما، دوستدار چنین تذکراتی هستند و خواهند بود!

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=6439

نظـــرات شمـــا