کد خبر : 68501       تاریخ : 1395/03/12 09:57
سر سوزنی برای باشگاه و فوتبال شهرم کم نگذاشته ام
رضا بازیاری در گفتگوی اختصاصی با پیغام :

سر سوزنی برای باشگاه و فوتبال شهرم کم نگذاشته ام

پیغام: در بوشهر امثال طارمی و ماهینی زیاد می باشند، فقط باید این استعدادها را یافت و پرورش داد. اگر می بینید بازیکنان بوشهر در تیم های خارج از استان موفق هستند؛ بر می گردد به همان نگاه سنتی که به بازیکنان بوشهری طی این سالیان در بوشهر وجود داشته است و بازیکنان بوشهری با وجود این نگاه، چاره ای جز بازی در تیم های خارج از استان ندارند .

به گزارش «پیغام» ساعتی را در کنار رضا بازیاری بازیکن، کاپیتان، مربی و سرمربی دو تیم شاهین و شاهین شهرداری گذراندیم و حاصلش گفتگوی زیر شد  که تقدیم حضور می گردد :
از زبان کاپیتان و مربی شاهین دلیل محبوبیت تیم شاهین چیست؟ چرا مردم بوشهر این تیم را دوست دارند ؟
با عرض سلام و ادب و احترام خدمت همه عزیزان و فوتبال دوستان و سپاس از پیغام .
هواداری تیم فوتبال شاهین تنها مختص استان بوشهر نیست و در شهرهای دیگر و حتی خارج از کشور، دارای طرفداران بیشماری می باشد. یادم می آید زمانی که  در لیگ برتر حضور داشتیم طرفداران تیم های دیگر، تیم شاهین را به عنوان تیم دوم خود می دانستند. این  برمی گردد به مکتب شاهین و وجود بازیکنان و مربیان بزرگی که در این باشگاه حضور داشته اند. اما متاسفانه این اواخر با وجود بعضی ها، مکتب شاهین زیر سوال رفته است .
دو شاهین در بوشهر تشکیل شد یکی از شاهین ها سرمربی آن بودید و دیگری مربی، چه تفاوتی داشتند؟
هنوز خیلی ها شاهین قبلی را ، شاهین اصلی می دانند که سال گذشته بنده افتخار داشتم سرمربی این باشگاه بزرگ باشم . تجربه بسیار خوبی بود، هر چند که به سبب بی پولی، خیلی از کسانی که امسال دور و بر تیم آفتابی شدند به کمک مان نیامدند. من همین جا، جا دارد از آقای گزی که به تنهایی جور تیم را کشیدند تشکر کنم . البته از زحمات رییس هیات فوتبال آقای نجفی نیز نباید به سادگی گذشت؛ همچنین از دستیاران عزیزم آقایان رستم، سلیمانی، مسیگر، هاشمی، محمدی و سایر دوستان.
امسال نیز به عنوان مربی در کنار تیم بودم و تجارب بسیاری کسب کردم . سرمربی تیم آقای کامیاب انسان متواضع و بزرگی است ، هر چند بنظرمن ، اجازه دخالت بیش از حد به بعضی آقایان باعث شد که مأموریتش ناتمام بماند.


آقا رضا شما به عنوان یکی از باتجربه های فوتبالی در استان هستید، مشکلات فوتبال را در چه می بینید؟
تعریف از خود نباشد، فکر نمی کنم در فوتبال استان کسی به اندازه من، کنار مربیان بزرگ و اسمی فوتبال ایران حضور داشته است. من با این مربیان زندگی کردم و تجارب امروز من حاصل از این حضور است .
کار کردن با آقایان یاوری، استیلی، مرزبان، درخشان، میثاقیان، قاسمپور، ایراندوست، عباسی، سعداوی، پاپیان، کازرونی و خیلی های دیگر، به من تجربه های گران بهایی را داد. از دید من مشکلات فوتبال بوشهر یکی و دوتا نیست؛ از مسائل مادی گرفته تا بی لیاقتی خیلی از مدیران فوتبالی که برای باشگاه بزرگی همچون شاهین کوچک بودند .
خیلی از جوانان بوشهری از شاهین شهرداری گله مند بودند که چرا از بازیکنان بوشهری استفاده نشده ،پاسخ شما  چیست؟
تیم فوتبال شاهین  شهرداری در زمانی اجازه ورود به بازی ها را گرفت که یک هفته به آغاز فصل زمان بود و اکثر بازیکنان بومی جذب دیگر باشگاه ها شده بودند. برخی از جوانانی که برای تست آمدند نسبتا" خوب بودند، ولی زمان زیادی می برد که این بازیکنان جوان را تبدیل به بازیکن باتجربه ای نمود. کادر فنی می دانست انتظار از این تیم بالاست و بازی در لیگ های پائین، از لحاظ فیزیکی به مراتب سخت تر از لیگ های بالاتر  می باشد. هر چند بنده به شخصه اعتقاد دارم جای چند بازیکن بوشهری در این تیم خالی بود اما نظر آقای کامیاب سرمربی تیم، نظر نهایی بود .
دلیل موفقیت امثال طارمی و ماهینی چیست؟ آیا در بوشهر چنین بازیکنانی داریم ؟
در بوشهر امثال طارمی و ماهینی زیاد می باشند، فقط باید این استعدادها را یافت و پرورش داد. اگر می بینید بازیکنان بوشهر در تیم های خارج از استان موفق هستند؛ بر می گردد به همان نگاه سنتی که  به بازیکنان بوشهری طی این سالیان در بوشهر وجود داشته  است و بازیکنان بوشهری با وجود این نگاه، چاره ای جز بازی در تیم های خارج از استان ندارند .
کار کردن در کنار اصغر کامیاب چگونه بود؟
آقای کامیاب انسان با شخصیت و متواضعی  می باشد . کار کردن کنار ایشان برایم افتخاری بود. تنها نقطه ضعف اصغر آقا این بود که دوست داشت کسی از دستش ناراحت نشود؛ چه بازیکنان، چه عوامل باشگاه. به نظر بنده این حجب و حیا در فوتبال امروز بدرد مربیان نمی خورد، اگر این گونه باشند همه به نوعی از اخلاق مربی سوء استفاده می کنند. من بارها این مسئله را به آقای کامیاب  مطرح کردم. آقای استیلی هم چنین وضعی داشت و یکی از دلایل عدم موفقیتش، همین حجب و حیا بیش از حد  بود و در اکثر تیم ها به مشکل برخورد کرد .
نگاه بازیاری به تک واژه های زیر:
حمید کللی: مربی با شخصیت و دوست داشتنی
بهترین گل: گل به پرسپولیس در ورزشگاه آزادی
سخت کوش ترین مهاجم که با او روبه رو شدید: علی کریمی
بهترین مربی: همه مربیانم که مدیونشان هستم
بهترین تیم: شاهین بوشهر
بهترین فیلم: پدر خوانده
شاهین علی نعمتی: شاهین اصلی
بهترین گزارشگر: شاهین بهرام نژاد
کلام پایانی رضا بازیاری؟
درد دلم زیاد است و به وقتش همه را خواهم گفت. خدا را شاکرم که طی این سال های  حضورم در زمین سبز، سر سوزنی برای باشگاه و فوتبال شهرم کم نگذاشتم . همه کسانی که این اواخر به من و خانواده ام توهین کردند را به خدا واگذار می کنم. از همه اصحاب رسانه ، مربیان و هم بازی هایم که باعث پیشرفتم شدند، تشکر می کنم و امید دارم به زودی شاهد اوج شاهین بزرگ به سطح اول فوتبال کشور باشیم . در پایان  تشکر ویژه ای از همسرعزیزم می کنم که طی این سال ها ، مانند کوه کنارم بود و مرا تنها نگذاشت.

گفتگو: غلامرضا احمدی


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=68501

نظـــرات شمـــا