کد خبر : 93112       تاریخ : 1396/07/16 13:22:41
اجرای طرح همسان سازی باسوادی در سراسر استان
معاون سوادآموزی استان بوشهر خبر داد:

اجرای طرح همسان سازی باسوادی در سراسر استان

پیغام:معاون سوادآموزی آموزش وپرورش استان بوشهرگفت: طرح همسان سازی باسوادی در تمامی شهرستان ها ومناطق هیجدگانه استان اجرایی می گردد.

به گزارش «پیغام»،غلامرضا دانش فر در بازدید از حوزه امتحانی دوره انتقال شهرستان بوشهردر جمع سوادآموزان با توصیف بی سوادی به عنوان یکی از معضلات  اساسی جامعه، اظهار داشت: در سال جاری تلاش چند برابری صورت خواهد گرفت تا میزان باسوادی در سراسرشهرستان ها ومناطق هیجدگانه استان اجرایی گردد.
وی با اشاره به نتایج حاصل ازسرشماری سال1395،افزود:شهرستان های بوشهر با 56/97(نودوهفت و پنجاه شش صدم) درصد، دیلم با62/96 (نودوشش و شصت ودو صدم) درصد و گناوه با44/96 (نودوشش و چهل وچهارصدم )درصد دارای بیشترین میزان باسوادی و شهرستان های عسلویه با 04/92 (نودودو چهار صدم) درصد و دیر با 20/93 (نودوسه و دوصدم )درصد دارای کمترین میزان باسوادی در استان بوده اند.
معاون سوادآموزی استان در تشریح طرح ابتکاری" همسان سازی باسوادی در استان" گفت: در این طرح تلاش خواهد شد تا میزان باسوادی شهرستان ها و مناطق از رتبه کمتر با رتبه بالا ارتقاء یابند و همه در رقم باسوادی برابر شوند.
دانش فر با تأکید اضافه نمود:این طرح با هدف شتاب بخشی به خاتمه بی سوادی در کلیه شهرها و روستاهای استان در گروه سنی 49 تا10 ساله اجرا خواهد شد؛ ازاین رو انتظار می رود تا پایان برنامه ششم توسعه باسوادی در استان به حد مطلوب جهانی برسد.
وی با درخواست مجدد از فرهنگیان شاغل و بازنشسته به ویژه مدیران مدارس برای کمک به خاتمه بی سوادی در استان، گفت: هر فرهنگی و معلم می تواند( در کنار کار  آموزشی موظف خود) در یک دوره چند ماه برای باسواد نمودن افراد محروم از خواندن و نوشتن 400 ساعت حق التدریس از ما بگیرد؛ ازاین روست که برای باسوادی افراد جامعه اسلامی مان معلمان و فرهنگیان فرهیخته را به کمک و یاری می طلبیم.


 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=93112

نظـــرات شمـــا