کد خبر : 93425       تاریخ : 1396/07/24 11:12:24
طنز/ نیش ستون

طنز/ نیش ستون

سر و صدا راه انداخته‌اند که «در اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر چه خبر است» و اینکه یک تحقیق توی این اداره «۱۸۵ میلیون تومان آب خورده». وقتی می‌فهمی «آب خورده» چرا می‌پرسی قربانت گردم؟ اینطوری آب می‌خورد:..

• پدر جان، درش را کلاً تخته کنید
کل مصائب مملکت یا زیر سر خاتمی است یا زیر سر تلگرام و شبکه‌های اجتماعی: از طلاق و آدمکشی و جنایت و گرانی و بی‌حجابی و به قولی انواع امراض از سرماخوردگی بگیر تا یبوست.
خاتمی که فقط ممنوع‌التنفس نیست و بلای دیگری هم نمی‌شود سرش درآورد. خب پدر جان، تلگرام را هم به اندازه خاتمی تعطیل کنید تا هم عدالت رعایت شود و هم کل مشکلات مملکت حل بشود برود پی کارش. ولی بدبختی اینجاست که سوراخ زیاد است، این را ببندی، بعدی وسط ماجرا سبز می‌شود.
الان بلا به دور، تنها مشکل کره شمالی این است که مشکل ندارند. اینترنت و ماهواره و تلویزیون و رادیو که ندارند هیچ، کل جنبندگان اول غروب می‌گیرند می‌تمرگند و تا صبح نمی‌نشینند پای اینترنت و زهرمار و... توطئه بکنند.
&&&
• این هم شد کاسبی؟
مشروب الکلی ایرانی می‌سازی، رویش ننویس مخصوص غیرمسلمان‌ها. طرف به محض اینکه شیشه را ببیند، تا آخرش می‌رود و بعد می‌فهمد که نوشته مسلمان‌ها نخورند. حالا اگر طرف مسلمان نباشد، خیال می‌کند قرار است با این مشروب غیرمسلمان‌ها را نابود بکنند و بعد هم کلی عُقّ و بُق می‌کند و مشتری اصلی می‌پرد. اگر هم طرف مسلمان بود، کلاً کاری به نوشته روی شیشه ندارد، ولی اگر سالم برود خانه و بفهمد روی شیشه چه نوشته، بیشتر کیف می‌کند که بالاخره نمرد و مال اون‌ور آبی‌ها را هم خورد.

 

• اینطوری از خجالت آب می‌شود

سر و صدا راه انداخته‌اند که «در اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر چه خبر است» و اینکه یک تحقیق توی این اداره «۱۸۵ میلیون تومان آب خورده». وقتی می‌فهمی «آب خورده» چرا می‌پرسی قربانت گردم؟ اینطوری آب می‌خورد:
ـ سهم کسی که قرار است تحقیق را تأیید کند.
ـ سهم کسی که باید تأیدیه نفر قبلی را تأیید کند.
ـ سهم کسی که می‌خواهد قبول زحمت فرموده و تأیید کند که نفر قبل از خودش باید تأئیدیه نفر قبلی  را تأیید می‌کرده و کار درستی کرده.
ـ سهم کسی که باید تأیید کند آخرین نفر کار درستی کرده که تأئیدیه‌های نفرات قبلی را تأیید کرده.
ـ سهم کسی که... همین طور سر نخ را بگیر و برو تا آلاسکا.
ـ دست آخر اگر چیزی اضاف آمد، برسد به دست کسی که تحقیقات را انجام داده.
ملاحظه می‌فرمایید که چطور 185میلیون تومان شرمنده این همه آدم می‌شود. به عبارتی چطور از خجالت آب می‌شود.

منبع/ کانال طنز نیش ستون
 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=93425

نظـــرات شمـــا