کد خبر : 94791       تاریخ : 1396/09/08 10:58:49
دستگاه های اجرایی آموزش را از برنامه کاری خود حذف نکنند/برگزاری 10 سمینار آموزشی در استان
مدیر مرکز آموزش بازرگانی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگاران مطرح کرد:

دستگاه های اجرایی آموزش را از برنامه کاری خود حذف نکنند/برگزاری 10 سمینار آموزشی در استان

پیغام: مدیر مرکز آموزش بازرگانی استان بوشهر گفت: دستگاه های اجرایی موضوع آموزش را به حاشیه نبرند و اگر دستگاه اجرایی با کمبود بودجه مواجه شد آموزش را از برنامه کاری خود حذف نکنند.

به گزارش«پیغام»، مصطفی شهبازی در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این شرکت از سال 86 با هدف ارتقا نگرش و تاثیرگذاری آن از طریق آموزش های کاربردی در جامعه آغاز کرده وجذابیت در کار اولین گام این شرکت بوده است.
وی بیان داشت: از سال 89 نمایندگی استان بوشهر مرکز آموزش بازرگانی را گرفتیم که این مرکز زیرمجموعه صنعت، معدن و تجارت می باشد.

این مقام مسئول مطالبات به روز و کاربردی در زندگی و اثر بخشی آن در افراد را بسیار مهم دانست و افزود:در زندگی فعالیت های کنشی بسیار مهم تر از فعالیت های واکنشی می باشد و ما بایست به دنبال تاثیرگذاری بر جامعه اطراف خود باشیم.
شهباری با بیان این شرکت تعالی گستر،شرکت طراح آموزشی در استان است، گفت: تاکنون 10 سمینار با حضور اساتید مجرب  و همچنین کارگاه های آموزشی  توسط این شرکت در استان برگزار شده است.
وی به برنامه در حال اجرای این شرکت اشاره کرد و بیان  داشت: برگزاری دوره "هفت خوان مهارت ارتباط" که شامل  هفت مرحله آموزش های ارتباطی از جمله  "فروش در زمان رکود" که شامل آموزش تکنیک های فروش ، دوره "مهندسی زندگی شخصی" به جهت ایجاد تحول در زندگی شخصی و کاربرد مباحث علمی در زندگی با محور چهار مقوله "موفقیت"، "زندگی مالی"، "تغذیه" و "آمادگی جسمانی" می پردازد از مهمترین این آموزش ها می باشد.
مدیر مرکز آموزش بازرگانی استان بوشهر با اشاره به استقبال مردم بوشهر از برگزار دوره های آموزشی گفت: در استان بوشهر استقبال مردم برای حضور در این دوره ها کمتراست و از نظر من به علت عدم استمرار آموزشهای لازم، ضرورت آمورش در استان نهادینه نشده است.
شهبازی  مهارت در کسب و کار ویژه نوجوان را یکی از برنامه جدید این شرکت عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در این دوره های مهارت لازم در کار به نوجوان آموزش داده می شود و پس از پایان دوره با توجه مهارت های خود کتاب های مختلف می نویسند و به نام خودشان چاپ می شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره این که شرکت پس از گذراندن دوره های مهارتی کسب و کار در بازار کار از نوجوانان حمایت می کند، گفت: مراکز رشد و وزرات رفاه و کار اجتماعی از بانیان ایجاد اشتغال می باشد و این شرکت  فقط دوره های آموزشی را برگزار می کند و ضمانتی برای ورود به بازار کار ندارد .
شهبازی در ادامه اضافه کرد: این شرکت  برای اولین بار خدمات پس از فروش آموزش را طراحی و طرحی به نام "سفیران موفقیت"  برای حمایت از مشاغل اجرا کرده است که هر دو هفته یک بار آموزش های رایگان را برای افرادی که از آموزشهای ما استفاده می کنند برگزار می کنیم.

وی با بیان این همکاری با صندوق کارآفرینی برای مشاوره یکی از برنامه این شرکت است، گفت: شهروندانی که از طریق این صندوق وام دریافت می کنند و شرکت به صورت رایگان مشاوره لازم به آنها ارائه می دهد که بیشتر این افراد کسانی هستند که وام مشاغل خانگی دریافت کرده اند.

وی در پاسخ به سوالی درباره این که چه دستگاه هایی با این شرکت آموزشی همکاری می کنند، بیان داشت: تاکنون هیچ درخواست همکاری از سوی دستگاه های اجرایی استان نداشته ایم و تاحالا یک دستگاه تماس نگرفته کار شما چیست و اگر تماسی بوده بیشتر انتقادی بوده و نه حمایتی.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94791

نظـــرات شمـــا