کد خبر : 96207       تاریخ : 1396/10/14 13:08:21
هشدار پلیس فتا درباره کلاهبرداری از دیوار در بوشهر

هشدار پلیس فتا درباره کلاهبرداری از دیوار در بوشهر

پیغام: کاربران تا در صورت عدم اطمینان به فروشنده از خرید کالا در وب سایت ها و اپلیکیشن های اینترنتی خودداری کرده و در صورت خرید از راه دور به اطلاعات فروشنده از قبیل آدرس و شماره تلفن توجه کافی داشته باشند.

پیغام: خرید اینترنتی در سال های اخیر رفته رفته خود را به عنوان الگویی برای تامین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کاربران مبدل شده است. در این بین اپلیکیشن ها و وب سایت هایی که به صورت واسطه بین خریدار و فروشنده عمل می کنند همچنان محلی مناسب برای برخی از افراد سود جو به حساب می آیند و عدم توانایی کنترل افراد و تفکیک فروشنده های مورد اعتماد از غیر قابل اطمینان باعث شده مشکلاتی برای برخی از کاربران ایجاد شود.

به گزارش«پیغام»؛ رییس پلیس فتا استان بوشهر ضمن هشدار درباره کلاهبرداری توسط یکی از فروشندگان در اپلیکیشن دیوار، از ضرورت توجه بیشتر کاربران سخن گفت.

سرهنگ قاسمی گفت: خانم جوانی با ارایه درخواست قضایی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت فردی، کالایی را جهت فروش در سایت دیوار قرار داده بود. من نیز تماس گرفتم و مبلغ موردنظر را برای ایشان واریز کردم ولی دیگر فروشنده پاسخگو نیست.

وی ادامه داد: پس از آن تحقیقات فنی پلیس فتا آغاز شده و طی چند روز فرد متهم در استان همجوار شناسایی و دستگیر شد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهم پس از مشاهده مستندات پلیس اعتراف کرد که دو ماه است اقدام به انتشار آگهی فروش کالا در سایت دیوار می‌کنم و پس از دریافت وجه از شهروندان سعی کرده تمام راه های شناسایی را ازبین ببرم  و هیچ گاه فکر نمی‌کردم ردی از خود به جا گذاشته باشم.

پلیس فتا استان توصیه کرده: کاربران تا حد امکان در صورت عدم اطمینان به فروشنده از خرید کالا از طریق وب سایت ها و اپلیکیشن های واسطه به صورت اینترنتی خودداری کنند و در صورت خرید از راه دور به اطلاعات منتشر شده از فروشنده از قبیل آدرس و شماره تلفن توجه کافی داشته باشند.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=96207

نظـــرات شمـــا