کد خبر : 98937       تاریخ : 1397/02/18 10:03:55
خدمات رفاهی فرهنگیان بهبود یابد
رئیس اداره فرهنگی آموزش و پرورش بوشهر::

خدمات رفاهی فرهنگیان بهبود یابد

پیغام» رئیس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: اهتمام به معیشت معلمان باید بیشتر شده و برای ارائه خدمات بیشتر به قشر عظیم فرهنگیان تلاش شود.

پیغام» رئیس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: اهتمام به معیشت معلمان باید بیشتر شده و برای ارائه خدمات بیشتر به قشر عظیم فرهنگیان تلاش شود.

به گزارش«پیغام» به نقل از مهر، جاسم شجاع در مراسم تجلیل از معلمان آب‌پخش با تبریک هفته معلم اظهار داشت: تجلیل از معلم، بزرگداشت مقام علمی و عملی کسی است که رسالت خطیر تعلیم و تربیت آینده سازان ایران اسلامی را بر عهده دارد.

رئیس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: این معلم است که بار سنگین آموزش و پرورش نسل آینده را عهده دار بوده و در پیشرفت و تعالی کشور نقشی بسزا دارد.

وی تصریح کرد: تجلیل از معلم، باید در جامعه اسلامی نهادینه شود و احترام و پاسداشت مقام معلم بر همگان واجب و لازم است.

رئیس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان داشت: معلمان، در زندگی اجتماعی و فرهنگی دانش آموز تاثیر فراوان دارند و باید تلاش کنند الگو پذیری نسل جوان جامعه از آنها گسترش یابد.

شجاع با بیان اینکه معلمی شغل انبیاء الهی بوده ابراز داشت: صداقت در گفتار و رفتار و همچنین عدم توجه مادی به آموزش و پرورش مردم، از شاخصه های پیامبران بوده و معلمان امروز ما نیز باید همواره این دو اصل مهم را مد نظر داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: البته اهتمام به معیشت معلمان نیز باید بیشتر شده و ساز و کارهای لازم برای ارائه خدمات بیشتر به قشر عظیم فرهنگیان مهیا شود.

جایگاه معلم در تعالیم اسلام بسیار رفیع است

امام جمعه آب پخش نیز در این مراسم با اشاره به جایگاه رفیع معلم در دین مبین اسلام اظهار داشت: جایگاه معلم در تعالیم الهام بخش دین مبین اسلام، بسیار رفیع بیان شده است.

حجت الاسلام خداداد رضایی افزود: در آیات و روایات فراوانی درباره جایگاه و منزلت مقام معلم،به عنوان تعلیم دهنده جملات زیبایی بیان شده است که این امر نشان از اهمیت آن دارد.

امام جمعه آب پخش بیان داشت: وظیفه معلم، تعلیم و تربیت است و این دو اصل باید  زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی را شامل شود.

حجت الاسلام رضایی تصریح کرد: معلمان عزیز فقط به آموزش کتابهای درسی اکتفا نکنند و در کلاسهای درس، جهت تقویت روحیات فرهنگی و اجتماعی دانش آموزان هم برنامه داشته باشند.

تقویت بنیه علمی دانش آموزان

بخشدار آب پخش نیز در حاشیه این آئین با تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم اظهار داشت: معلم بودن، تنها در انحصار معلومات نیست، بلکه افزون بر معلومات و تخصص، هر معلم باید با هنر معلمی آشنا باشد؛ یعنی بداند چگونه از معلومات خود بهره بگیرد و به عبارت دیگر، با چه زبانی با شاگردان سخن بگوید، چه شیوه هایی را در ارتباط با شاگردان در نظر بگیرد و چگونه با شاگردان ارتباط برقرار سازد

علی مردانلو افزود: مهمترین ویژگی یک معلم نمونه، اهتمام به انسان سازی و عشق ورزیدن به تعلیم دانش آموزان است و .معلمی که  به مدرسه و کلاس عشق می ورزد؛ می تواند بهتر و کامل تر به هدف انسان سازی خود برسد.

بخشدار آب پخش بیان داشت: خوشبختانه بخش آب پخش، از لحاظ نیروی انسانی توانمند در زمینه آموزش و پرورش بسیار غنی است و معلمان شایسته ای از این بخش در بخش ها و شهرهای همجوار و دیگر نقاط استان مشغول هستند.

وی تقویت بنیه علمی دانش آموزان را از سیاست های دولت تدبیر و امید برشمرد و اظهار داشت: اقدامات خوبی در راستای تقویت بنیه علمی دانش آموزان انجام شده که انشاالله با جدیت ادامه خواهد یافت.

در این مراسم از احمد عربزاده، معلم نمونه استانی- فاطمه امیرآلی مدیر نمونه منطقه ای-رقیه شاهونی معلم نمونه استانی-بتول یزدانی معلم نمونه منطقه ای و هدیه حاجی پور معلم نمونه منطقه ای و برخی دست اندرکاران آموزش و پرورش آب پخش تجلیل شد.

لازم به ذکر است احمد عربزاده، معلم شایسته آب پخشی به عنوان معلم برتر استان بوشهر انتخاب و به نمایندگی از معلمان استان بوشهر در مراسم بزرگداشت مقام معلم در تهران شرکت کرد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=98937

نظـــرات شمـــا