کد خبر : 108296       تاریخ : 1398/02/04 13:50:18
جستجوی برای نجات ۴ خدمه لنج غرق شده درخلیج فارس ادامه دارد
رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریانوردی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

جستجوی برای نجات ۴ خدمه لنج غرق شده درخلیج فارس ادامه دارد

پیغام: رییس اداره ایمنی و حفاظت دریانوردی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهرگفت: جستجو برای یافتن و نجات ۴ خدمه شناوری که ساعت ۹,۳۰دقیقه روز سه شنبه در آب های سرزمینی خلیج فارس واژگون شده بود توسط این اداره کل ادامه دارد.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی،احسان گلستانی افزود: خبر غرق شدن شناور یاد شده از طریق یک قایق صیادی اطلاع رسانی شد که بلافاصله شناور ناجی ۱۸ از بندر عسلویه به محل حادثه اعزام شد.

وی یادآور شد: بدلیل مواج و طوفانی بودن دریا شناور ناجی۱۸ لنج غرق شده را با فاصله زیاد از موقعیت واژگونی پیداکرد و ۲ نفر از خدمه در شرایط جسمانی نامساعد را از روی بدنه آن نجات داد.

رییس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار داشت: این لنج دارای شش خدمه بوده که چهار  نفر از آنها هنگام واژگونی در دریا سقوط کرده و خبری از آنها در دست نیست.

گلستانی اضافه کرد: روز گذشته شدت باد ۴۰ گره دریایی بود که امکان اعزام بالگرد برای جستجو هوایی به موقعیت یادشده و نجات افراد مفقودی میسر نشد.

وی گفت: کماکان جستجو توسط شناور ناجی ۱۸ جهت یافتن  چهار خدمه موتور لنج باری ادامه دارد، همچنین  با پیگیری از طریق ستاد مدیریت بحران و با همکاری شرکت نفت و گاز پارس و فرمانداری عسلویه یک فروند بالگرد شرکت نفت و گاز پارس به منطقه اعزام شده است.

احسان گلستانی عنوان کرد: لنج غرق شده از دبی به سمت بندر نخل تقی در حرکت بوده که در ۵۰ مایلی ( حدود ۹۲ کیلومتری) ساحل عسلویه  و در نزدیکی سکوهای نفتی بر اثر طوفانی بودن دریا غرق شده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108296

نظـــرات شمـــا