کد خبر : 109595       تاریخ : 1398/04/20 13:02
تداوم دما و گرمای هوای زیاد دراستان

تداوم دما و گرمای هوای زیاد دراستان

پیغام: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده تداوم دما و احساس گرمای هوای زیاد دراستان بوشهر است.

به گزارش «پیغام»؛کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر در گفت و گو با ایرنا گفت: با تداوم گرما در استان در ۲۴ ساعت گذشته برازجان با ۴۶ و جم، خورموج و اهرم نیز دمای ۴۵ درجه بیشترین میزان دما را تجربه کردند.

پیام مساعدی افزود: وضعیت جوی و دریایی استان بوشهر نیز برای امروز آرام پیش بینی شده اما از فردا و طی روزهای آینده در بعد از ظهر سرعت بادهای شمالی در سطح استان و بر روی دریا (در سواحل شمالی و مرکزی استان) تا حدودی افزایش می یابد.

وی ادامه داد: با این شرایط دریا در برخی ساعات ها مواج و متلاطم می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان این استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش ملایم باد و فردا در برخی نقاط احتمال مه رقیق صبحگاهی پیش بینی شده است.

مساعدی افزود: در این مدت جهت وزش باد متغیر، غالب شمال غربی تا جنوب غربی و در نواحی جنوبی استان جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی تا ۳۴ کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود.

وی عنوان کرد: برای ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر و از اواخر امشب در فاصله از سواحل شمالی و مرکزی استان ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش بینی شده است.

مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۴:۴۲ دقیقه، جزر اول دریا ساعت ۱۱:۵۲، مد دوم دریا ساعت ۱۶:۴۵ و جزر دوم ساعت ۲۲:۰۸ خواهد بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=109595

نظـــرات شمـــا