کد خبر : 110568       تاریخ : 1398/07/01 08:42:18
آلودگی نفتی در جزیره خارگ پاکسازی شد

آلودگی نفتی در جزیره خارگ پاکسازی شد

پیغام: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: آلودگی نفتی محدوده جنوبی جزیره خارگ واقع در آب‌های خلیج فارس پاک‌سازی شد.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی، سیاوش ارجمند زاده در تشریح این عملیات اظهارداشت: پیرو دریافت تصاویر ماهواره ای و گزارش شناورهای متردد محلی، مبنی بر آلودگی نفتی در محدوده جنوب خارگ بلافاصله مرکز هماهنگی مقابله با آلودگی این اداره کل جهت بررسی موضوع وارد عمل شد.

وی یادآورشد: در این راستا شناورهای ناجی اداره کل بنادر و دریانوردی استان از پایگاه های بندرهای خارگ و عامری در چندین نوبت به موقعیت آلودگی اعزام شدند.

ارجمندزاده اظهارداشت: پس از بررسی میدانی  و بر اساس شواهد منشا آلودگی ناشی از فعالیت شرکت‌های عملیات استحصال نفت در منطقه محرز شد.

وی گفت: با هماهنگی های انجام شده عملیات پاکسازی آلودگی تحت نظارت مستقیم  اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر  و با همکاری شرکت نفت فلات قاره در چندین نوبت به روش ییولوژیکی توسط عوامل ایجاد آلودگی با نظارت و هدایت مستقیم این اداره کل انجام شد.

ارجمندزاده ادامه داد: به منظور حصول اطمینان از پاکسازی آلودگی نفتی، پایش هوایی در ۲ نوبت با استفاده از واحد پروازی (جایروپلین ملکی اداره کل) انجام پذیرفت.

وی یادآورشد: این اداره کل با استفاده از تصاویر ماهواره ای بالغ بر ۲۴ ساعت پایش دریایی و ۲ ساعت پایش هوایی شرایط محیط زیست دریایی منطقه را به صورت لحظه ای تا حصول اطمینان از پاک‌سازی رصد کرده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110568

نظـــرات شمـــا