کد خبر : 111335       تاریخ : 1398/08/18 13:05:21
جشن آغازین آموزش قرآن ویژه دانش آموزان برگزار شد

جشن آغازین آموزش قرآن ویژه دانش آموزان برگزار شد

جشن آغازین آموزش قرآن ویژه دانش آموزان پایه اول ابتدایی استان بوشهر به صورت نمادین با حضور مسئولان در دبستان معینی شهر بوشهر برگزار شد.

به گزارش «پیغام» به نقل از مهر؛ محمود قاسمی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر صبح شنبه در این مراسم با بیان اینکه بیش از ۲۲ هزار و ۹۰۰ دانش آموز کلاس اولی آموزش قرآن را فرا می گیرند اظهار داشت: حدود ۹۰۰ آموزگار آموزش قرآن این تعداد دانش آموز را برعهده دارند.

 وی به اقدامات اجرایی شهرستان ها و مناطق برای آموزش صحیح دروس قرآنی اشاره کرد و ادامه داد: تشکیل نشست توجیهی برای آموزگاران پایه اول ابتدایی از مهم ترین برنامه آموزش و پرورش استان بوده است.

 معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر همچنین همکاری اولیای دانش آموزان را مهم دانست و افزود: آموزش اولیای دانش آموزان در راستای آموزش قرآن و قرائت آن در خانه می‌تواند دانش آموزان را به آموزش بهتر قرآن علاقه مند کند.

 قاسمی تصریح کرد: برگزاری مسابقه سوالات قرآنی، نمایشگاه میوه ها و حیوانات قرآنی و قرائت دست جمعی میثاق نامه و همچنین دعوت از ائمه جمعه مساجد از فعالیت هایی است که مدارس باید برای راهبری بهتر دانش آموزان اجرا کنند.

 وی به اهداف کیفی این طرح اشاره کرد و گفت: آشنایی بیشتر و انس دانش آموزان با قرآن، ایجاد خاطره شیرین از آغاز، شروع آموزش رسمی قرآن و ایجاد رغبت به فهم مفاهیم و اهداف تربیت قرآن از اهداف کیفی این طرح است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=111335

نظـــرات شمـــا