کد خبر : 112095       تاریخ : 1398/10/29 10:34:03
نجات شناور تجاری با 5 سرنشین از غرق شدن در آب‌های خارگ

نجات شناور تجاری با 5 سرنشین از غرق شدن در آب‌های خارگ

جانشین رئیس پایانه نفتی خارگ گفت : با تلاش سه ساعته پرسنل عملیات دریایی پایانه نفتی خارگ یک شناور تجاری با پنج سرنشین از غرق شدن نجات یافت.

به گزارش «پیغام»؛ عباس غریبی در گفت‌وگو با فارس از نجات سرنشینان یک فروند شناور تجاری در نزدیکی جزیره خارگ خبر داد و اظهار داشت: با اعلام مرکز کنترل و ترافیک دریایی اداره بندر و دریانوردی خارک مبنی امدادرسانی به یک فروند شناور تجاری به علت از کارافتادگی موتور لنج و امکان غرق شدن شناور با توجه به طوفانی بودن دریا، بلافاصله کارشناسان و مهندسین فنی و دریایی اداره عملیات دریایی پایانه نفتی خارگ با قید فوریت به محل اعزام شدند.

جانشین رئیس پایانه نفتی خارگ افزود: شناور هفت تیر، راس ساعت 11:30 دقیقه  به محل حادثه در 6 مایلی جزیره خارگ اعزام و پس از سه ساعت تلاش و علی‌رغم مواج بودن بودن دریا و ارتفاع چهار متری امواج دریا و سرعت وزش باد 35 گره دریایی جنوب شرقی موفق به نجات شناور و سرنشینان آن شدند.

غریبی تصریح کرد: شناور مذکور با نام «علی اصغر»، با پنج ملوان از دبی به سمت دیلم استان بوشهر در حرکت بود که ظهر امروز در 6 مایلی جزیره خارگ به‌علت خرابی موتور و مواج بودن دریا دچار آب‌گرفتگی و خطر غرق‌شدگی قرار گرفت.

همچنین ناخدای شناور " علی‌اصغر "  از اقدام به‌موقع پرسنل عملیات دریایی پایانه نفتی خارگ و شناور هفت تیر در نجات شناور قدردانی کرد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=112095

نظـــرات شمـــا