کد خبر : 113365       تاریخ : 1398/11/29 09:00:01
استخدام نیرو بدون ضابطه ومقررات در شهرداری ها ممنوع است
استاندار بوشهر:

استخدام نیرو بدون ضابطه ومقررات در شهرداری ها ممنوع است

پیغام: استاندار بوشهر گفت: استخدام نیرو بدون ضابطه و توجه به مقررات در شهرداری ها ممنوع است، موارد مربوط به استخدام در شهرداری ها باید طبق قانون بوده و این موضوع توسط معاونت عمرانی رصد شود.

به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در گردهمایی شهرداران استان بوشهر بوشهر به موضوع استخدام در شهرداری ها اشاره کرد و اظهار داشت: استخدام نیرو بدون ضابطه و توجه به مقررات در شهرداری ها ممنوع است، موارد مربوط به استخدام در شهرداری ها باید طبق قانون بوده و این موضوع توسط معاونت عمرانی رصد شود، این اقدام در راستای کمک به شهرداری ها انجام می شود چرا که حجم بالای نیروی انسانی از مشکلات شهرداری هاست.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: امسال 500 میلیارد تومان اعتبار در بین شهرداری ها توزیع کردیم و انتظار داریم منابع اعتباری اختصاص یافته به صورت هدفمند توزیع شوند.

استاندار بوشهر تصریح کرد: درست هزینه کردن منابع اعتباری جز برنامه های مدیریت استان  و از عوامل مهم کارآمدی است، با مدیریت منابع موجود، پروژه ای که 12 سال متوقف شده بود تکمیل کردیم و می توان با مدیریت منابع، پروژه های بیشتری را تکمیل کرد.

وی بر صرفه جویی در هزینه‌ها توسط شهرداران تاکید کرد و بیان داشت: اگر در هزینه کرد اعتبارات صرفه جویی نکنیم نشاندهنده این است که در مدیریت شهری خود بدون برنامه هستیم.

وی با قدردانی از اقدام شهرداری جم در سرمایه گذاری ساخت هتل در شهر جم گفت: شهرداری ها به دنبال درآمد پایدار برای شهرداری باشند.

گراوند بر ضرورت آمادگی شهرداری ها برای مقابله با حوادث غیرمترقبه احتمالی تاکید کرد و افزود: تعامل با شوراهای شهر در دستور کار شهرداران باید اما این به معنی انجام امور خارج از ضوابط قانونی نیست.

گراوند اظهار داشت: شهرداری ها همکاری خوبی با دستگاه های خدمات رسان در شهر بوشهر داشتند و انتظار داریم دستگاه های خدمات رسان هم همکاری لازم با شهرداری داشته باشند.

وی بر دفن بهداشتی زباله و فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا در شهرها تاکید کرد.

گراوند با تاکید بر انعطاف لازم برای تصمیم گیری در نظام بودجه ریزی کشور، خاطرنشان کرد: در برخی شهرداریها تحرک را به عینه می توان دید اما در برخی شهرداری‌ها شاهد تلاش و تکاپو و تغییرات جدی در شهرها نیستیم.

وی با تاکید بر اینکه شهرداران به صورت جدی پای پروژه های عمرانی خود باشند، گفت: باید از فرصت های مختلف از جمله تعطیلات ایام سال برای جذب گردشگر در شهرهای استان بهره برد و ورودی شهرها را به یک مکان جذاب شهر تبدیل کرد و پروژه های این بخش را به صورت جهادی پیش برد.

استاندار بوشهر تاکید کرد: کار در حوزه عمرانی و مدیریت شهری، زمان نمی شناسد و در پروژه های شهرداری باید به صورت سه شیفت کار کرد.

گراوند با بیان اینکه زیباسازی شهرها در اولویت کاری شهرداران قرار گیرد، گفت: شهرهایی که میزبان مسافران نوروزی هستند باید از هم اکنون برای میزبانی شایسته از مسافران برنامه ریزی لازم صورت دهند.

وی با تاکید بر آماده کردن کمپ های نوروزی تصریح کرد: از هم اکنون باید نسبت به ساماندهی و تکمیل کمپ های نوروزی برای حضور مسافران نوروزی اقدام کرد.

استاندار بوشهر گفت: با مدیریت حوزه معاونت عمرانی عملکرد شهرداران استان مورد ارزیابی قرار گیرد و پاداش لازم برای شهرداری های موفق در نظر گرفته می شود.

گراوند خاطرنشان کرد: استانداردسازی وسایل بازی در پارک ها در دستور کار شهرداران قرار گیرد و با همکاری اداره کل استاندارد نسبت به استانداردسازی اقدام شود.

استاندار بوشهر گفت: استقرار سیستم فناوری برای شفافیت در مورد مالی و سالم سازی فعالیت در شهرداری ها ضروری است


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113365

نظـــرات شمـــا