کد خبر : 114677       تاریخ : 1399/03/03 10:27:54
امکان برگزاری امتحانات مدرسه های بوشهر از شش خرداد وجود دارد

امکان برگزاری امتحانات مدرسه های بوشهر از شش خرداد وجود دارد

پیغام: معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در دوره بازگشایی مدارس در صورت تصویب شورای مدرسه، امکان برگزاری امتحانات از شش خرداد وجود دارد.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر؛ حسین درتاج در نشست ویدئو کنفرانس با معاونین آموزشی شهرستان ها و مناطق استان بوشهر که به منظور تبیین نحوه اجرای شیوه نامه بازگشایی مدارس برگزار شده بود، با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی در بازگشایی مدارس و همچنین برگزاری امتحانات حضوری گفت: به رسمیت شناختن آموزش های مجازی مدارس و تفویض اختیار به شورای مدارس دو ویژگی مهم و برجسته شیوه نامه  بازگشایی مدارس است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط متفاوت مدارس از نظر کمیت و کیفیت آموزش های ارائه شده در ایام تعطیلات کرونایی، مدیران باید به شیوه ای برنامه‌ریزی کنند که علاوه بر تسریع در تکمیل فرایند آموزشی، دانش‌آموزان آموزش های لازم را فرا‌ بگیرند.

معاون آموزش متوسطه با تاکید بر اجرای دقیق شیوه نامه بازگشایی مدارس اظهار کرد: مدیران بر اساس اختیارات تفویض شده به شورای مدارس، زمینه ارزشیابی پایانی اعم از روش حضوری و غیر حضوری مبتنی بر رعایت عدالت آموزشی را فراهم کنند.

درتاج با بیان اینکه امتحانات در پایه های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم به شیوه غیرحضوری است، تشریح کرد: دبیر بر اساس شاخص های ارزشیابی مستمر و پایانی نوبت اول، آزمون های به عمل آمده قبل از تعطیلات در بهمن ماه و آزمون‌های غیرحضوری، تکالیف، فعالیتها و ابتکارات دانش آموزان در دوره تعطیلات کرونایی، ارزشیابی پایانی را انجام می دهد.

وی با اشاره به اینکه در پایه نهم و دوازدهم آزمون ها به روش حضوری برگزار می شود، تصریح کرد: آزمون همه دروس پایه دوازدهم شاخه نظری اعم از نهایی و غیرنهایی حضوری است اما برنامه ریزی آزمون دروس پایه نهم و همچنین دروس غیر نهایی پایه دوازدهم به صورت مدرسه ای می باشد.

معاون آموزش متوسطه در خصوص آزمون های شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش گفت: آزمون دروس عمومی، شایستگی های غیر فنی و پایه در کل پایه ها غیر حضوری و با نظر معلم خواهد بود ولی در مورد  دروس شایستگی های فنی و استاندارد مهارت باید برای هر پایه سه هفته آموزش حضوری و ارزشیابی به صورت همزمان برنامه ریزی شود و زمان آن می‌تواند در طول بازه زمانی ۲۷ اردیبهشت تا ۱۵ مردادماه ۹۹ باشد.

درتاج با بیان اینکه تصمیم گیری در خصوص استمرار آموزش یا توقف آن، برگزاری کلاسهای رفع اشکال اختیاری و زمان برگزاری امتحانات بر عهده شورای مدرسه است، عنوان کرد: آموزش همه دانش آموزان باید حداکثر تا تاریخ ۲۷ خرداد پایان یابد ولی اگر شورای مدرسه ای قبل از تاریخ ذکر شده به این نتیجه برسد که فرایند آموزش تکمیل شده، می تواند به مدرسه اجازه دهد فرایند ارزشیابی زودتر انجام شود. .

وی در مورد حضور دانش اموزان در مدارس شبانه روزی گفت: با توجه به تعطیلی خوابگاه های دانش آموزی، مدیران این مدارس باید با پرداخت هزینه ایاب و ذهاب، زمینه حضور دانش آموزان در کلاس‌ها و آزمون‌ها را فراهم کنند.

معاون آموزش متوسطه اضافه کرد: آزمون های تغییر رشته، مدارس بزرگسالان، ایثارگران، راه دور و جامع پایه نهم در خرداد و شهریور ۹۹ به صورت حضوری برگزار می شود.

درتاج در پایان اظهار امیدواری کرد که ارزشیابی های پایانی به شیوه ای برگزار شود که دانش آموزانی که به دلایل مختلف به آموزش های غیر حضوری دسترسی نداشته‌اند متضرر نشوند و همچنین دانش آموزانی که فعالیت لازم را در بستر فضای مجازی داشته‌اند بتوانند نتیجه تلاش‌های خود را دریافت کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=114677

نظـــرات شمـــا