کد خبر : 114871       تاریخ : 1399/03/10 12:38:55
دستگیری باند شکاروصید پرندگان در جم+عکس

دستگیری باند شکاروصید پرندگان در جم+عکس

پیغام:رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم گفت: در پی تحقیقات بعمل آمده باند شکاروصید پرندگان در شهرستان جم با تلاش های دوستداران محیط زیست دستگیر شدند.

به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست؛ محمدتقی محمدی در این خصوص گفت: در راستای شناسایی و تحت نظر گرفتن افراد شکارچی و تصاویر پرندگان شکار شده و ارسال در فضای مجازی و پیج اینستاگرام که بازتاب های ناراحت کننده ای به دنبال داشته که پس از چند روز تحقیقات و دست بکار شدن برای دستگیری متخلفان متوجه شدیم که این باند شکارچی در گوشه‌ای از منطقه روئیت گردیده است.

  

وی در ادامه اضافه کرد:  تعقیبات با دستور قاضی شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری 2 شهرستان با همکاری رییس پلیس اطلاعات و دو نفر از پرسنل آن یگان آغاز که بعد از یک ساعت پایش از حوزه طبیعی در حوالی محله اروانه در مسیر فرعی به اصلی خودروی متخلفین را توقیف و سه نفر متخلف را دستگیرکردند.

محمدی بیان داشت: از شکاچیان متخلف ابزار و ادوات صید و شکار که شامل یک قبضه سلاح تفنگ بادی ۵/۵، pcp دوربین دار، دو بسته تیر، دو عدد چاقو، یک دستگاه دوربین شکاری، یک قطعه تیهوی شکار شده بود، کشف و ضبط گردید.

وی افزود: این باند شکارچی بیش از پنجاه قطعه پرنده کبک و تیهو در نقاط مختلف شهرستان شکار کرده اند که در فضای مجازی رد و بدل شده و تصاویر کاملآ محرز و مسلم می باشد متخلفین جهت ادامه پیگیری قضایی و اخذ خسارت وارده در حق سازمان حفاظت محیط زیست به مراجع قانونی معرفی خواهند شد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=114871

نظـــرات شمـــا