کد خبر : 115019       تاریخ : 1399/03/17 09:42:15
برای حل مشکل کم آبی در روستاهای تنگستان چاره اندیشی شود
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس:

برای حل مشکل کم آبی در روستاهای تنگستان چاره اندیشی شود

پیغام: نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس با تاکید بر افزایش سهمیه آب آشامیدنی استان بوشهر از خط کوثر گفت: اکنون روستاهای نوار ساحلی تنگستان در هفته ۲ ساعت آب آشامیدنی دارند.

به گزارش «پیغام»به نقل از تسنیم؛ غلامحسین کرمی شامگاه جمعه در نشست بررسی مشکلات آب آشامیدنی روستاهای تنگستان با بیان اینکه مردم این روستاها آب آشامیدنی ندارند اظهار داشت: بر اساس بررسی انجام شده برخی روستاهای تنگستان هفته‌ای 2 ساعت آب شبکه دارند که نشان از وضعیت بحرانی مردم این مناطق است.

وی با بیان اینکه اکنون مردم شهرستان تنگستان در معرض شدید بحران کم آبی قرار دارند خاطرنشان کرد:  مردم روستاهای نوار ساحلی تنگستان دچار بحران کم‌آبی هستندکه برای حل مشکلات آب این روستاها باید چاره اندیشی شود.

وی، با بیان اینکه مردم تنگستان از طریق آبهای نامتعارف آب مورد نیاز خود را تامین می‌کنند افزود: آب خروجی از کولرهای گازی  در تامین آب  مردم روستاهای تنگستان  به اجبار مورد استفاده قرار می‌گیرد که باید نگاه ویژه‌ای به حل مشکلات آب آشامیدنی مردم تنگستان کرد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم روستاهای تنگستان در تامین آب آشامیدنی متحمل مشکلات عدیده‌ای هستند افزود: مردم روستاهای تنگستان از بی آبی فریاد می‌کشند که باید در کوتاه‌ترین زمان تا هفته آینده با ارائه راهکارهای لازم این مشکل کاهش یابد.

کرمی با تاکید بر توجه به نگاه ویژه مسئولان برای حل مشکلات آبرسانی تنگستان بیان کرد: با همان نگاهی که مشکل جیره بندی آب محلات جنوبی شهر بوشهر برطرف شد باید مشکلات مردم تنگستان در زمان کوتاه برطرف شود.

وی، با اشاره به تدوین پروژه آب شیرین‌کن 7500 متر مکعبی تنگستان خاطر نشان کرد: این پروژه سال‌ها است که مجوز آن صادر شده ولی چرا هنوز به مرحله اجراء نرسیده است؟.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی  بی عدالتی را دغدغه اصلی مردم دانست و تاکید کرد: آنچه دغدغه اصلی مردم است بی‌عدالتی‌ها است که باید عدالت اجتماعی برای همه مردم یکسان باشد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید برافزایش سهمیه آب تنگستان از خط آبرسانی کوثر افزود:در برنامه کوتاه مدت باید سهمیه آب تنگستان روزانه 3 هزار متر مکعب از خط آبرسانی کوثر افزایش یابد.

کرمی، اصلاح خطوط آبرسانی، افزایش تانکرهای آبرسان را از دیگر برنامه‌های کوتاه مدت دانست و تصریح کرد: اجرای طرح‌های نوسازی و اصلاح شبکه آبرسانی در روستاها با تامین اعتبارات لازم به عهده دهیاران گذاشته شود  تا ضمن تسریع در اجرای آنها هزینه آن به شدت کاهش ‌یابد.

وی، افزود: تا ظهر فردا برنامه کوتاه مدت در حل مشکلات آبرسانی روستاهای تنگستان باید عملیاتی شود.

کرمی با تاکید بر تدوین برنامه کوتاه مدت برای حل مشکلات آبرسانی مردم تنگستان تصریح کرد: مدیریت توزیع آب به صورت عادلانه باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد و آب هرروستا با ظرفیت مشخص تحویل دهیاری‌ها شود.

وی، قطع انشعاب آب خانه باغ‌ها در شهرها و روستاهای تنگستان را یک ضرورت دانست و بیان کرد: باید انشعاب آب این مکان‌ها بدون در نظر گرفتن مسئولیت و جایگاه افراد قطع تا آب روستاها تامین شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115019

نظـــرات شمـــا