کد خبر : 115407       تاریخ : 1399/04/07 09:07:14
ثبت 10 فوتی دیگر در اثر کرونا/افزایش موارد فوتی تیر خلاص بر پیکر نیمه‌جان مدافعان سلامت است
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر:

ثبت 10 فوتی دیگر در اثر کرونا/افزایش موارد فوتی تیر خلاص بر پیکر نیمه‌جان مدافعان سلامت است

پیغام: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: روند افزایشی بستری موارد کرونا مثبت در بیمارستان‌های استان بوشهر ادامه دارد و این موضوع افزایش جان‌باختگان را نیز به همراه داشته است.

 به گزارش «پیغام»؛ دکتر سعید کشمیری گفت: در هفته‌های گذشته این هشدار را به جامعه دادیم که اگر موارد بستری در بخش ICU افزایش یابد شاهد افزایش موارد فوتی نیز خواهیم شد.

وی با ابراز تأسف و همدردی با خانواده‌های جان‌باختگان، در تشریح موارد جدید فوتی چنین گفت: از 10 مورد بیماری که امروز در آمار جان‌باختگان به ثبت رسید دو مورد مربوط به‌روزهای گذشته بود که نتیجه آزمایش آنان امروز اعلام شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: یکی از جان‌باختگان امروز نوجوان 16 ساله‌ای بود که دچار مرگ مغزی شده و خانواده نوع‌دوست وی نسبت به اهدای عضو رضایت دادند اما با مثبت شدن نتیجه آزمایش، این اقدام خیرخواهانه انجام نشد.

کشمیری با اشاره به ثبت 71 مورد فوت‌شده براثر کرونا در استان بوشهر افزود: متأسفانه در 24 ساعت گذشته هفت بیمار دیگر نیز که دارای بیماری‌های زمینه‌ای بودند جان خود را دست دادند.

افزایش موارد فوتی تیر خلاص بر پیکر نیمه‌جان مدافعان سلامت است

وی عنوان داشت: جان باختن هم استانی‌ها ما براثر کرونا، مانند تیر خلاصی بر پیکر نیمه‌جان مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا است.

25 مورد از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند

به گفته  کشمیری در شبانه‌روز گذشته 25 مورد مبتلا به کرونا نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان ترخیص شده و در مراقبت خانگی قرار گرفتند.

بیش از 120 بیمار کرونا مثبت در بیمارستان‌های استان بستری هستند

وی با اشاره به افزایش بیماران کرونا مثبت بستری در بیمارستان‌های استان عنوان داشت: در حال حاضر 121 مورد کرونا مثبت در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که از این تعداد 30 مورد در بخش ICU بستری هستند و درمجموع 16 نفر نیز وضعیت رضایت بخشی ندارند.

تماس تلفنی وزیر بهداشت و کسب اطلاع از وضعیت کرونا در استان بوشهر

سعید کشمیری گفت: وزیر بهداشت نیز در یک تماس تلفنی از آخرین وضعیت کرونا در استان بوشهر مطلع شد.

این مقام مسول افزود: در این تماس تلفنی روند تکمیل اورژانس هسته‌ای و عمومی بوشهر و دیگر پروژه‌های ضروری استان در حوزه سلامت نیز به اطلاع دکتر نمکی رسید.

وی تصریح کرد: تکمیل و تقویت تجهیزات بهداشتی، درمانی و آزمایشگاهی در استان نیز از دیگر محورهای گفت‌وگوی تلفنی با وزیر بهداشت بود.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا خاطرنشان کرد: اضافه شدن تجهیزات و امکاناتی به ارزش 12 میلیارد ریال به حوزه سلامت استان نیز وعده‌ای بود که توسط وزیر محترم بهداشت در تماس تلفنی قبلی محقق شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115407

نظـــرات شمـــا