کد خبر : 115492       تاریخ : 1399/04/12 17:34:18
۷ درصد از جمعیت کل استان زیر پوشش کمیته امداد هستند
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر:

۷ درصد از جمعیت کل استان زیر پوشش کمیته امداد هستند

پیغام: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: ۸۰ هزار نفر معادل ۷ درصد از جمعیت کل استان زیر پوشش کمیته امداد هستند.

به گزارش «پیغام»؛ احمد لطفی، در نشست شورای اداری کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: امسال کار ساخت هزار واحد مسکونی مددجویی با همت و مشارکت دولت در این استان آغاز می‌شود.

او افزود: با توجه به ساخت هزار واحد مسکونی با مشارکت دولت و کمیته امداد و بهره‌برداری از آن در پارسال انتظار می‌رود با ساخت واحد‌های جدید نیاز مددجویان این نهاد در سراسر استان به مسکن ایمن و بادوام برطرف شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر عنوان کرد: با توجه به ضرورت احداث سرپناه برای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد، نیاز است نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی اقدام لازم برای جذب بودجه اجرای این طرح از محل کمک‌های دولت را انجام دهند.

لطفی تاکید کرد: از جمعیت یک میلیون و ۱۶۲ هزار نفری این استان، نزدیک به ۸۰ هزار نفر معادل ۷ درصد از جمعیت کل استان زیر پوشش این نهاد حمایتی هستند.

او یادآور شد: اگر چه در مدت پنج سال گذشته، سالانه ۱۰ درصد از جمعیت مددجویان استان بوشهر با اجرای برنامه‌های توانمند سازی از چرخه زیر پوششی کمیته امداد خارج می‌شوند، اما در مجموع ۵۰ درصد به جمعیت زیر پوشش این نهاد افزوده شده‌ است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تاکید کرد: این نهاد در شکل گیری فقر نقشی ندارد، اما وقتی خانواده‌هایی مستاصل و نیازمند به این نهاد مراجعه می‌کنند و دارای شاخص‌های قرارگیری برای پوشش‌های حمایتی این نهاد هستند، موظف به پذیرش آن‌ها هستیم.

لطفی گفت: برای فقرزدایی و مدیریت فقر، نیازمند یک هم گرایی بین دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های بزرگ صنعتی استان هستیم و گرنه اعتبارات ناچیز این نهاد، توان پاسخگویی حداقلی به جامعه هدف نیست.

او ادامه داد: با وجود خیران حقیقی فراوان در این استان بخش عمده‌ای از شرکت‌های بزرگ صنعتی در استان با وجود داشتن مسئولیت‌های اجتماعی، اقدام چندانی برای کمک به مدیریت فقر در استان بوشهر انجام نمی‌دهند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: اگر در در دو دهه گذشته افرادی زیر پوشش این نهاد قرار می‌گرفتند که بزرگترین مشکل آن‌ها معیشت و مستمری بود، اما اکنون و با جوان شدن سن و جنس فقر، هر خانواده حداقل پنج مورد نیازمندی دارد که به ما مراجعه می‌کند.

لطفی ادامه داد: یکی از اقدامات مفید و مثبت مجلس نهم، پایه دار کردن بودجه برای اشتغال مددجویان کمیته امداد در قالب تبصره ۱۶ برنامه عملیاتی سالانه بود که نتیجه آن ارائه تسهیلات ارزان قیمت اشتغال و توانمندسازی مددجویان بوده‌است که در مجلس دهم نیز ادامه یافت.

او گفت: از نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رود که سهم استان بوشهر در حوزه اشتغال مددجویان این نهاد را ارتقا ببخشند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به خیر بودن مردم استان بوشهر گفت: تجزیه و تحلیل‌های آماری در کمیته امداد نشان می‌دهد این استان در مقایسه با جمعیت خود، جزو استان‌های برتر کشور در حوزه مشارکت‌های مردمی و استفاده از کمک‌های خیران برای فقرزدایی است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115492

نظـــرات شمـــا