کد خبر : 115498       تاریخ : 1399/04/12 18:02:14
تجلیل از برگزیدگان جشنواره نقالی و شاهنامه خوانی در بوشهر+عکس

تجلیل از برگزیدگان جشنواره نقالی و شاهنامه خوانی در بوشهر+عکس

در آئینی با مسئولان حوزه هنری، از دو هنرمند نقال بوشهری که در بخش کودک و نوجوان جشنواره نقالی و شاهنامه خوانی تجلیل شد.

به گزارش «پیغام»، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر صبح پنجشنبه در این مراسم اظهار داشت: استعدادهای هنری بسیار خوبی در استان بوشهر وجود دارد که باید به خوبی حمایت شوند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره نقالی و شاهنامه خوانی توسط حوزه هنری کشور، بیان کرد: حوزه هنری استان بوشهر نیز در سال گذشته اولین جشنواره نقالی و جنگنامه خوانی را در سطح استان برگزار کرد که در سال جاری نیز دومین جشنواره برگزار خواهد شد.

  

پارسایی فر با اشاره به اجرای نقالی حماسی توسط آرش ملکی بیان کرد: موضوعات متعددی چون اهل بیت عصمت و طهارت، شهدای انقلاب و دفاع مقدس، مدافعین حرم، داستان های اصیل ادبیات کهن فارسی همچون شاهنامه و... وجود دارد که می توان با توجه به منابع موجود نقالی های ویژه ای تولید کرد و به فرهنگ جامعه کمک کرد.

وی با اشاره به فعالیت های نیوشا تنگسیری خاطرنشان کرد: در استان زنان حماسه آفرین زیادی وجود داشته است از جمله زنان حماسه آفرین «لُرده»، زنانی که همراه با شهید رئیسعلی دلواری جنگیدند، مادران شهیدی که جوانان خود را به جبهه فرستادند یا زنانی که در شرایط کنونی مدافعین سلامت جامعه هستند. بنابراین جای کار برای نقالی زیاد است.

 پارسایی‌فر ضمن تقدیر از آرش ملکی وند و نیوشا تنگسیری هنرمندان نقال بوشهری عنوان کرد: امید است فعالیت این هنرمندان در حوزه هنری استان بوشهر ادامه داشته باشد و با همکاری واحد های موسیقی و نمایش تولیدات بیشتری انجام شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115498

نظـــرات شمـــا