کد خبر : 115550       تاریخ : 1399/04/16 09:22:15
توقف فعالیت یک مرکز نگهداری حیات وحش در استان بوشهر

توقف فعالیت یک مرکز نگهداری حیات وحش در استان بوشهر

پیغام: مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از توقف فعالیت یک مرکز نگهداری حیات وحش در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهراظهار داشت: این مرکز نگهداری حیات وحش بدلیل عدم استاندارد بودن شرایط نگهداری گونه ها و عدم توجه به اصول زیست محیطی نگهداری گونه ها با انتقال گونه های موجود در استان بوشهر متوقف و باقیمانده گونه ها شامل چند راس قوچ و میش به یک مرکز نگهداری مجاز و استاندارد منتقل گردید .

فرهاد قلی نژاد ادامه داد: نگهداری گونه های حیات وحش  در مراکز نگهداری یا تکثیر و یا در باغ های وحش باید با فراهم سازی شرایط استاندارد و توجه به اصول اکولوریکی باشد زیرا عدم توجه به اصول صحیح نگهداری گونه ها موجب مرگ و میر گونه می شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به اهمیت گونه های حیات وحش افزود : نگهداری گونه های حیات وحش در شرایط اسارت بدلیل عدم تطابق با شرایط زیستگاهی توصیه نمی شود .

وی اضافه کرد:  نگهداری گونه ها جهت تکثیر و یا نگهداری در باغ های وحش جهت آموزش و آشنایی با حیات وحش باید وفق قوانین و مقررات با مجوز سازمان حفاظت محیط زیست و رعایت و فراهم سازی شرایط استاندارد باشد که در این راستا مراکز نگهداری و تکثیر تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارند.

قلی نژاد بیان داشت: در بازرسی مراکز مذکور در استان بوشهر یک مرکز که در یک واحد درمانی مبادرت به نگهداری چند راس پستاندار نموده بدلیل شرایط نامساعد نگهداری گونه ها منتقل و فعالیت مرکز مذکور متوقف گردید

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115550

نظـــرات شمـــا