کد خبر : 115672       تاریخ : 1399/04/21 12:56:49
۸۵ درصد تصادفات منجر به فوت در بوشهر موتور سواران هستند

۸۵ درصد تصادفات منجر به فوت در بوشهر موتور سواران هستند

پیغام: رئیس پلیس راهور استان بوشهر گفت: ۸۵ درصد تصادفات منجر به فوت در معابر درون شهری استان به موتورسواران برمی‌گردد.

به گزارش «پیغام»؛ سرهنگ قدرت اله کشکولی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر، موتورسیکلت را وسیله نقلیه‌ای آسیب پذیر خواند و بیان کرد: تعداد زیادی موتورسیکلت در این استان وجود دارد و بی‌توجهی موتورسواران به قوانین باعث مشکلاتی برای آنان و دیگران شده است.

او افزود: همان قوانینی که برای رانندگان خودرو‌ها وجود دارد برای موتورسواران هم هست، اما موتورسواران کمتر به قوانین توجه می‌کنند و باعث تصادف می‌شوند.

کشکولی ادامه داد: نداشتن کلاه ایمنی، گواهینامه، بیمه، عبور از چراغ قرمز، رفت و آمد در پیاده رو و سرعت غیرمجاز تخلفاتی است که موتورسواران بیشتر مرتکب می‌شوند.

او از والدین خواست فرزندان جوان خود را به رعایت قوانین رانندگی دعوت کنند تا کمتر شاهد آسیب دیدن آنان باشیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر با اشاره به افزایش تصادفات درون شهری در استان، گفت: ۸۵ درصد تصادفات منجر به فوت در معابر درون شهری استان به موتورسواران برمی‌گردد که بیشترشان هم جوان هستند.

کشکولی با مهم خواندن استفاده از کلاه ایمنی، عنوان کرد: اگر موتورسواران کلاه ایمنی استفاده کنند در صورت پیش آمدن حادثه، ۷۰ تا ۸۰ درصد از آسیب به سرشان جلوگیری می‌شود.

او همچنین با اشاره به شیوع کرونا و الزام همه به استفاده از ماسک، از رانندگان وسایل نقلیه عمومی درخواست کرد از ماسک استفاده کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115672

نظـــرات شمـــا