کد خبر : 115758       تاریخ : 1399/04/24 13:16:17
استفاده از ماسک بیشتر شده اما به فاصله‌گذاری هنوز توجه نمی‌شود

استفاده از ماسک بیشتر شده اما به فاصله‌گذاری هنوز توجه نمی‌شود

خواجه‌ئیان گفت: مردم بیش از گذشته از ماسک استفاده می‌کنند اما در زمینه توجه به فاصله‌گذاری اجتماعی هنوز جای کار زیاد است.

به گزارش «پیغام»؛ محمد مهدی خواجه‌ئیان معاون فنی مرکز بهداشت استان بوشهر گفت: در روزهای گذشته دیدیم که مردم بیشتر از گذشته از ماسک استفاده می‌کنند و همین موضوع باعث شده که احساس کنیم اندک اندک تلاش‌های صورت گرفته برای استفاده از ماسک نتیجه بخش بوده است اما هنوز ابتدای راهیم.

او با تاکید بر اینکه باید همچنان به توصیه‌ها و مراقبت‌ها توجه کرد، ادامه داد: به موضوع رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کمتر توجه می‌شود و در این زمینه جای کار بسیار است.

معاون فنی مرکز بهداشت استان بوشهر با اشاره به گرما و رطوبت بالا در این روزها، افزود: کارآیی ماسک‌های جراحی صنعتی و یا دست ساز خانگی در هوای مرطوب کم می‌شود و افراد هنگامی که عرق می‌کنند و ماسک خیس می‌شود باید ماسک را عوض کنند. اگر هم امکان دارد تلاش کنند در  محیط‌هایی که گرم است و عرق می‌کنند کمتر حضور یابند.

خواجه‌ئیان باز هم بر نحوه استفاده صحیح از ماسک تاکید کرد و گفت: نحوه ماسک زدن خیلی مهم است اگر ماسک روی دهان و بینی را نپوشاند نمی‌تواند از فرد محافظت کند.

او همچنین با اشاره به نقش تجمع‌ها در انتشار  ویروس کرونا، افزود: این روزها مراسم عقد وازدواج در خانه یا جایی که نظارت بر آن نیست برگزار می‌شود و ما هم آمار دقیقی نداریم چه تعداد از  افراد از این طریق دچار بیماری شده‌اند اما بعد در نتایج آزمایش‌ها مشخص می‌شود که به طور حتم افراد در جمعی کنار هم بوده‌اند که مبتلا شده‌اند و این اتفاق نامیمون در استان ما کم نبوده است.

معاون فنی مرکز بهداشت استان بوشهر بیان کرد: دیروز در استان ۸۳ بیمار جدید کرونا را شناسایی کردیم و تعداد مبتلایان به ۶ هزار و ۸۶۰ نفر رسید.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115758

نظـــرات شمـــا