کد خبر : 120849       تاریخ : 1399/09/06 15:13:45
 تا اردیبهشت سال آینده ۵۸۳ هزار تن گوجه‌فرنگی از مزارع استان برداشت می‌شود

تا اردیبهشت سال آینده ۵۸۳ هزار تن گوجه‌فرنگی از مزارع استان برداشت می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: کشاورزان استان بوشهر گوجه‌فرنگی‌های خارج‌ازفصل تولید شده در زمین‌های کشاورزی را هر کیلو ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان می‌فروشند.

به گزارش«پیغام»؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به این‌که امسال بیش از ۱۱ هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی استان بوشهر زیر کشت گوجه‌فرنگی با آبیاری تحت‌فشار رفته است، گفت: تا اردیبهشت سال آینده ۵۸۳ هزار تن گوجه‌فرنگی از مزارع استان بوشهر برداشت می‌شود که تاکنون ۳۵ هزار تن آن وارد بازار شده است.

 محمدتقی منوچهری با بیان این‌که این استان قطب تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل است، افزود: روزانه ۳ هزار و ۵۰۰ تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل زمین‌های کشاورزی استان بوشهر وارد بازار می‌شود که هم‌اکنون هر کیلوگرم آن به قیمت میان ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان به‌فروش می‌رسد.

 رئیس سازمان جهاد کشاوزی استان بوشهر با تأکید بر مأموریت سازمان تعاون روستایی استان بوشهر برای عرضه مستقیم محصول گوجه‌فرنگی مزارع استان به‌دست مصرف‌کننده، گفت: برای کنترل قیمت محصول گوجه‌فرنگی مزارع با توجه به تفاوت قیمت در مزارع و بازار، سازمان تعاون روستایی باید ورود کند و با قطع دست واسطه‌گران، برای عرضه مستقیم این محصول با قیمت مناسب به دست مصرف‌کنندگان اقدام کنند.

 او از افزایش تولید و عرضه محصول گوجه‌فرنگی در آذرماه به بازار خبر داد و اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود در این ماه ۷۰ هزار تن گوجه‌فرنگی مزارع استان بوشهر وارد بازار شود که بر قیمت محصول اثرگذار است.

 منوچهری از فعالیت ۳ کارخانه رب‌گوجه‌فرنگی در استان بوشهر خبر داد و افزود: اوج برداشت محصول گوجه‌فرنگی از مزارع استان بوشهر ۳ ماه فصل زمستان است.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از روان بودن صادرات گوجه‌فرنگی خارج‌ازفصل استان بوشهر خبر داد و گفت: مرز صادراتی محصول گوجه‌فرنگی استان بوشهر به عراق از گذرگاه‌های باشماق کردستان و پرویزخان قصرشیرین باز و روان است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=120849

نظـــرات شمـــا