کد خبر : 159307       تاریخ : 1402/07/01 12:49:11
 تبدیل زندان 115 ساله ژاپنی به هتل لوکس +عکس

تبدیل زندان 115 ساله ژاپنی به هتل لوکس +عکس

پیش از تبدیل شدن به یک هتل لوکس در ژاپن، زندان نارا به عنوان یکی از قدیمی ترین ساختمان های زندان در این کشور با 115 سال قدمت شناخته می شد.

به گزارش «پیغام» به نقل ازعصر ایران؛ انتظار می رود یکی از زندان های نمادین سابق ژاپن در بهار سال 2026 به عنوان یک هتل تفریحی بازسازی شده و ستاره دار بازگشایی شود. این هتل زیر نظر شرکت هوشینو ریزورتس (Hoshino Resorts) فعالیت خواهد کرد.

تبدیل زندان به یک هتل لوکس

مدتی پیش مشخص شده بود که مهمانان می توانند در زندان نارا (Nara Prison) سابق که در کاربری جدید به نام هوشینویا نارا پریزن (HOSHINOYA Nara Prison) شناخته خواهد شد، اقامت کنند. از آن زمان شرکت هوشینو ریزورتس به روزرسانی هایی را درباره یکی از قدیمی ترین ساختمان های زندان ژاپن ارائه کرده که در مسیر تبدیل شدن به یک هتل لوکس در شهر نارا، ژاپن قرار دارد.

افراد حاضر در این هتل می توانند معماری معروف آجر قرمز حفظ شده زندان همراه با فضای داخلی بازسازی شده را تجربه کنند.

به گفته هوشینو ریزورتس، شرکت معماری آزوما و شرکا طراحی زندان سابق برای تبدیل شدن به یک هتل لوکس را بر عهده دارد.

بنابر اطلاعاتی که تاکنون ارائه شده است، این هتل دارای 48 اتاق و یک موزه مجاور ملک خواهد بود که در طول روز به روی عموم باز خواهد بود. این موزه میزبان نمایشگاه های آرشیوی خواهد بود تا هم بازدیدکنندگان و هم مهمانان هتل بتوانند با تاریخچه و امکانات زندان سابق آشنا شوند.

برنامه های طراحی هنوز به طور کامل رونمایی نشده اند، اما افتتاح هتل هوشینویا نارا پریزن در سال 2026 ممکن است استاندارد جدیدی را در صنعت هتلداری ژاپن برای معرفی و حفظ فرهنگ و تاریخ یک زندان سابق ایجاد کند.

هتل جدید حدود 67 هزار فوت مربع مساحت خواهد داشت و دارای یک رستوران، سالن استراحت و یک موزه خواهد بود.

حفظ معماری آجر قرمز زندان

پیش از تبدیل شدن به یک هتل لوکس در ژاپن، زندان نارا به عنوان یکی از قدیمی ترین ساختمان های زندان در این کشور با 115 سال قدمت شناخته می شد. در فوریه 2017، این زندان به واسطه معماری و اهمیت تاریخی خود که نشانی از مدرنیزه شدن تاسیسات حبس است، به عنوان یک دارایی فرهنگی مهم ژاپن در نظر گرفته شد. 

زندان نارا یکی از پنج زندان سبک غربی طراحی شده توسط دولت ژاپن در دوره میجی است. کیجیرو یاماشیتا طراحی این زندان را انجام داد که طراحی بسیاری از زندان ها و دادگاه های دیگر در ژاپن را نیز بر عهده داشت. زندان نارا در سال 1908 ساخته و افتتاح شد.

این زندان در سال 1946 به زندان نوجوانان نارا تغییر نام داد و زندانیان 16 تا 26 ساله را در خود جای می داد. زندانیان در این زندان وظیفه داشتند مهارت های حرفه ای مانند آرایشگری و ساخت پلاک را در کارگاه ها فرا بگیرند.

مجموعه زندان دارای یک دروازه اصلی به سبک رومی است که بر دیواره های اطراف احاطه دارد و از حیاط جلویی و یک ساختمان اداری دو طبقه محافظت می کند. پست نگهبانی مرکزی به ساختمان اداری متصل است که از این قسمت نگهبانان می توانستند بر پنج بند زندان نظارت داشته باشند. پنجره های مشبک در کف طبقه دوم به نگهبانان اجازه می داد تا بر سلول ها در هر دو سطح به طور همزمان نظارت داشته باشند.

سلول های تک نفره دارای توالت، سینک دستشویی، یک پنحره و یک در سنگین چوبی بدون دستگیره بودند. امکان باز کردن این درها از داخل حتی زمانی که قفل نبودند، وجود نداشت. کل مجموعه می توانست 635 زندانی را در خود جای دهد.

 

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=159307

نظـــرات شمـــا