کد خبر : 163325       تاریخ : 1402/08/20 14:00:15
  40 درصد نامزد انتخابات مجلس در بوشهر تایید صلاحیت نشدند
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر:

40 درصد نامزد انتخابات مجلس در بوشهر تایید صلاحیت نشدند

پیغام: رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان این که 40درصد نامزد انتخابات مجلس در استان بوشهر تایید صلاحیت نشده اند، گفت: از ۲۶۴ نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر ۱۵۳ نفر تایید صلاحیت شدند.

به گزارش «پیغام»، اکبر پورات در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: از آغاز فعالیت انتخابات در استان به هیات اجرایی ، دست اندرکاران و مدیران انتخابات و همچنین اقشار مردم از طریق فضای مجازی آموزشهای لازم  داده شده است.

وی از تشکیل ستاد انتخابات در بوشهر خبر داد و گفت: در همین راستا با تشکیل ۵ جلسه ۶۶ مصوبه برای اجرای  برنامه ها و تهمیدات لازم برای برگزاری انتخابات انجام شد.

پورات اظهار داشت: برای اولین بار ۴ پژوهش دانشگاهی مربوط به ادوار گذشته انتخابات جمع آوری و به وزارت کشور ارسال شد.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر به برگزاری همایش ویژه مسولان انتخابات استانداری ها و هیات نظارت سراسر کشور در جزیره خارگ اشاره کرد و گفت: این آموزش ها ادامه خواهد داشت و به زودی همایش های دیگری در راستای انتخابات در نقاط مختلف کشور برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه  شبکه فیبر نوری در ستاد انتخابات و فرمانداری‌ها انجام شده است ، بیان داشت: با انعقاد تفاهم نامه ای با مخابرات و تامین اعتبار از 11 بخشداری در استان که در شبکه فیبر نوری مشکل داشتند اکنون به ۷ بخشداری رسیده است.

پورات با بیان اینکه ۴۹۳ داوطلب در ۴ حوزه انتخابیه در پیش ثبت نام انتخابات در استان شرکت کردند، گفت: در مرحله نهایی ثبت نام ۲۶۴داوطلب از ۴ حوزه انتخابیه انجام شد.

وی به نتیجه هیات اجرایی در استان اشاره کرد و افزود: در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه، دیلم و خارگ از ۹۳ داوطلب ۶۰ نفر تایید صلاحیت، ۵ نفر رد صلاحیت و ۲۰ نفر احراز صلاحیت شدند و ۸ نفر انصراف  دادند.

پورات همچنین به حوزه انتخابیه دشتستان اشاره کرد و بیان داشت: در این حوزه انتخابیه از ۴۹ داوطلب، ۲۴ نفر تایید ۶ نفر رد صلاحیت  ،۱۸ نفر عدم اجرا صلاحیت شدند  و یکنفر انصراف داده است.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر خاطرنشان کرد: در حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان  از ۵۲ داوطلب ۳۳ نفر تایید صلاحیت، ۹ نفر رد صلاحیت  و ۱۰ نفر عدم احراز صلاحیت شدند .

پورات به حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه اشاره کرد و افزود: از ۷۰ داوطلب ۳۶ نفر تایید صلاحیت، ۲نفر رد صلاحیت  و ۳۰ نفر عدم احراز شدند و ۲نفر نیز انصراف دادند.

 وی با بیان این که بیشتر رد صلاحیت ها بر اساس بند ۹ ماده ۳۱ قانون انتخابات به دلیل نقص مدارک  و نداشتن سابقه اجرایی بالای پنج سال بوده است، گفت: در روز گذشته با اعلام هیات های اجرایی انتخابات مجلس از ۴ حوزه انتخابیه ،۶۰ درصد داوطلبان تایید صلاحیت شدند و 40 درصد تایید صلاحیت نشده اند.  

پورات در ادامه بیان داشت: از بین داوطلبان ٢٣٩ نفر معادل ٩١ درصد آقایان و ٢۵ نفر معادل ٩ درصد بانوان بوده‌اند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر به انتخابات مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد: و افزود : ۴ نفر  در این حوزه ثبت نام کردند که دو نفر در فرمانداری بوشهر و ۲ نفر دیگر در قم و وزارت کشور  ثبت نام خود را انجام داده اند.

وی به صندوق های اخذ رأی اشاره کرد و افزود:  ۸۲۳ صندوق اخذ رأی در شعب استان بوشهر پیش بینی شده که ممکن است از این میزان بیشتر و یا کمتر شود.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر همچنین افزود:  داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که صلاحیت آن‌ها تایید یا احراز نشده، به مدت چهار روز  ( از تاریخ ۲۱ تا ۲۴ آبان ماه)  از ساعت ۸ تا ۱۸ فرصت دارند اعتراض خود را به صورت غیر حضوری در سامانه ستاد انتخابات کشور ثبت کنند.

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=163325

نظـــرات شمـــا