کد خبر : 107333       تاریخ : 1397/11/29 09:06:18
دختر پهلوان اسکی ایران؛بخاطر ایمان و اعتقادم خطایم را اعلام کردم

دختر پهلوان اسکی ایران؛بخاطر ایمان و اعتقادم خطایم را اعلام کردم

مرجان کلهر خطای خود را به داوران مسابقات قهرمانی جهان اسکی اعلام کرد و حذف کرد.

به گزارش«پیغام» به نقل از خبرآنلاین؛ مرجان کلهر عضو تیم ملی اسکی آلپاین زنان ایران که در رقابت های قهرمانی جهان در سوئد شرکت کرده بود، دست به اقدامی عجیب اما قابل تقدیر زد و در حالی که نامش توسط داوران برای حضور در مرحله دوم مسابقات اعلام شده بود، با اعلام خطای خود به داورانی که آن را ندیده بودند، از ادامه مسابقه انصراف داد. او که با این اقدامش مورد توجه و تحسین رسانه ها و داوران و ورزشکاران حاضر در مسابقات قرار گرفت، در گفت و گو با خبرآنلاین از این کار خود گفت:

*لطفا در ابتدا از تصمیمی که گرفتید حرف بزنید.چرا چنین تصمیمی گرفتید؟

-من ابتدا یک توضیحی در مورد قوانین مسابقه بدهم. طبق قانون فدراسیون جهانی اسکی هر ورزشکاری که بخواهد در مسیر مسابقه شرکت کند با شعاع پیچ را رد کند.در واقع دروازه ها اگر از بین پاهای ورزشکار رد شود،اوت محسوب می شود که البته چندان مشخص نیست.معمولا هیچ اتفاقی از چشم دوربین ها دور نمی ماند اما نمی دانم چطور این خطا را دوربین ها ثبت نکردند. وقتی به خط پایان رسیدم متوجه شدم که خطا کرده ام اما دیدم که اسمم در مانش دوم قرار گرفته است. ضمن اینکه به جز من،عاطفه احمدی و فروغ عباسی هم به مانش دوم راه یافتند.

این قضیه مقداری هم وسوسه برانگیز است و من فکر می کردم که به احتمال 99 درصد من را اوت اعلام می کنند چون من اوت کردم و هیچ چیزی هم از نظر داوران پنهان نمی ماند اما وقتی به خط پایان رسیدم دیدم که اسمم در رنکینگ است و می توانم در مانش دوم هم شرکت کنم. می شد که تاریخ ساز شوم و در مانش دوم هم شرکت کنم چون این اتفاق ممکن است دیگر هیچوقت برای من در دوران ورزش حرفه ای ام نیفتد اما با توجه به ایمان و اعتقادی که داشتم و اخلاقیاتی که در خودم می شناسم،تصمیم گرفتم که این کار را انجام بدهم.

*این حرکت در رسانه های مختلف جهان به شدت بازتاب داشته.یک جورهایی به جا آوردن رسم پهلوانی در اسکی بوده.

-نمی دانم این را چطور بگویم.متاسفانه آنقدر آدم ها بد شده اند و تقلب زیاد شده که این کار من که اصلا کار خاصی هم نبوده با برداشت بزرگی مواجه شده. در نهایت خیلی خوشحالم که این کار را انجام دادم.

*اگر ممکن است در مورد مسابقات قهرمانی جهان هم توضیح بدهید.

-مسابقات قهرمانی جهان مسابقات بزرگی است که تمام قهرمانان جهان در آن حضور دارند و اینکه ما توانستیم به مرحله دوم مسابقات راه پیدا کنیم برای اولین بار در تاریخ اسکی ایران بودش


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=107333

نظـــرات شمـــا