کد خبر : 108274       تاریخ : 1398/02/02 13:51:10
واشنگتن پست:آمریکا به معافیت های نفتی ایران پایان می دهد

واشنگتن پست:آمریکا به معافیت های نفتی ایران پایان می دهد

دولت آمریکا برای جلوگیری از افزایش قیمت نفت در چند مرحله، به برخی خریداران نفت ایران، معافیت هایی اعطا کرده بود.

پیغام: روزنامه واشنگتن پست نوشت که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه پایان اعطای معافیت برای تحریم های نفتی ایران را اعلام خواهد کرد.

به گزارش «پیغام» به نقل از عصرایران، به نوشته این روزنامه، دولت آمریکا تصمیم گرفته است به هیچ کشوری، معافیت از تحریم نفتی ایران ندهد. این اقدام در راستای تصفیر (صفر سازی) صادرات نفت ایران و در راستای افزایش فشارها بر ایران صورت می گیرد.
دولت ترامپ با خروج از توافق هسته ای (برجام)، تحریم های قبلی علیه ایران را بازگرداند و تحریم ها و فشارهای جدیدی را اعمال می کند که از جمله می توان به تلاش برای صفر سازی صادرات نفت ایران و اضافه کردن نام سپاه پاسداران به لیست گروه های تروریستی دولت آمریکا اشاره کرد.
رویترز نوشته است که این تحریم ها بخش های اساسی اقتصاد ایران به ویژه بخش انرژی را مورد هدف قرار می دهد. بخشی از تحریم های آمریکا موسوم به تحریم های ثانویه هستند. تحریم های ثانویه، تحریم های دولت آمریکا علیه دولت ها، افراد و شرکت هایی است که برخلاف قوانین آمریکا، با ایران ارتباط دارند.
دولت آمریکا برای جلوگیری از افزایش قیمت نفت در چند مرحله، به برخی خریداران نفت ایران، معافیت هایی اعطا کرده بود.
تولید و صادرات نفت ایران قبل از خروج ترامپ از برجام، به ترتیب بیش از 3.5 و حدود 2.5 میلیون بشکه در روز بود اما بعد از خروج ترامپ از برجام و بازگشت تحریم ها، تولید نفت ایران به کمتر از 2.5 و صادرات نفت ایران به کمتر از یک میلیون بشکه در روز رسید. همچنین به دلیل تحریم ها، معاملات بانکی خارجی با ایران نیز به شدت محدود شده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108274

نظـــرات شمـــا