کد خبر : 108964       تاریخ : 1398/03/11 11:50:57
طنز/ نیش ستون

طنز/ نیش ستون

همکاری بنده با دشمن سابقه طولانی دارد. سالی که سردبیر هفته‌نامه پیغام بودم، راهپیمایی کردند و گفتند این یکی و چند نفر دیگر ماهیانه از اسرائیل حقوق می‌گیرند. بدبختی اینجاست که اسرائیل هم هیچ نفقه‌ای نمی‌داد. هرچه هم داد زدیم گفتیم نامردها حقوق نمی‌دهند، کسی زیر بار نرفت.

 اسماعیل منصورنژاد روزنامه نگار و طنز نویس بوشهری در ستون طنز "نیش ستون" شماره 803 هفته نامه پیغام مهم ترین اخبار سیاسی، اجتماعی و فرهنگی روز در قالب طنز منتشر کرد که در ادامه می خوانید:   

 

 1  سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که همین‌طوری به ساخت نیروگاه اتمی بوشهر ادامه می‌دهیم که معلوم شود ما داریم به ساخت نیروگاه اتمی ادامه می‌دهیم.

وی که خواست نامش فاش شود ولی توی خبر اسمش نیامده، گفت: ما همین.طوری به ساخت نیروگاه اتمی بوشهر ادامه می‌دهیم تا برق خودش خجالت بکشد و از توی یک از کابل‌های متصله به دستگاه بیرون بیاید.
این مقام آگاه افزود: اگر هم به ساخت ادامه دادیم و دیدیم برق نمی‌دهد، برق شهر را به آن وصل می‌کنیم که از اونور بیرون بیاید و دوباره برگردد به برق شهر که هم ما کار را ادامه داده باشیم، هم برق تولید بشود.
وی که به خط اول خبر بازگشت و گفت ما به ساخت نیروگاه بوشهر را ادامه می‌دهیم تا برسد به هلیله و بندرگاه و از آنجا برود به سمت تنگک، افزود: روسیه با جدیت به ساخت نیروگاه اتمی بوشهر ادامه می‌دهد و خواهشمند است جهت اطلاعات بیشتر به پاراگراف اول و دوم و همین پاراگراف مراجعه فرمایید.

 

 2  هر خانواده توانمندی دست دو خانواده را بگیرد و ماهی یک میلیون تومان به آن‌ها کمک کند.
کامنت: چشم، ولی مشکل اینجاست که همین خانواده‌های توانمند با رانت و هزار حقه و کلک دارند شیر همین مردم را می‌دوشند تا فقیر بشوند.
غلامعلی حدادعادل»:
مساله اصلي مردم گراني و بيكاري است، نه شنيدن يا نشنيدن آواز يك خواننده.
کامنت: وقتی مشکل مردم گرانی است، چرا هی دارید روی دکمه ساسی مانکن فشار می‌آورید و در به در می‌گردید ببینید دختربچه‌های رقاص مال کدام شهر بوده‌اند؟ احتمالاً که نه، حتماً می‌خواهید از طریق ولوم ساسی‌مانکن ریشه گرانی را پیدا بکنید.

 

 3  همکاری بنده با دشمن سابقه طولانی دارد. سالی که سردبیر هفته‌نامه پیغام بودم، راهپیمایی کردند و گفتند این یکی  و چند نفر دیگر ماهیانه از اسرائیل حقوق می‌گیرند. بدبختی اینجاست که اسرائیل هم هیچ نفقه‌ای نمی‌داد. هرچه هم داد زدیم گفتیم نامردها حقوق نمی‌دهند، کسی زیر بار نرفت.
الان که همکاری با دشمن از مد افتاده و ملت دارند با گرانی مقابله می‌کنند، وزیر صنعت ظاهراً هنوز متوجه موضوع نشده و می‌فرماید: هر کسی برای مقابله با گرانی همراهی نکند با دشمن همکاری کرده است.
جناب وزیر جان، طرف تو خیابان بساط پهن می‌کند و پیاز را می‌فروشد 3هزار تومان، ناگهان ده دقیقه بعد می‌ریزند روی سرش که غلط می‌کنی با گرانی مبارزه می‌کنی و الا و بالله پیاز باید کیلویی 8هزار تومان باشد و گرنه کلی انباردار و محتکر ضرر می‌کنند.

خلایق کمپین راه می‌اندازند ماشین نخرید تا ارزان شود، وزیر صنعت می‌فرماید این کار (یعنی مبارزه با گرانی) همراهی با دشمن است. الان هم درآمده که اگر با گرانی مبارزه نکنید، رفته‌اید توی صف دشمن. ما قاطی کرده‌ایم چه کاری همکاری با دشمن و کدوم یکی مبارزه با دشمن است. خواهشاً گز و قیچی بدهید دست ما که چه بکنیم.

اصلاً بیا آشتی بکنیم و مراسم روبوسی بگیریم و بگوییم ما از بیخ و بن اشتباه می‌کنیم و حق با وزیر صنعت است، ولی پدرآمرزیده، وقتی دولت خودش دارد همه چیز را گران می‌کند و وزارت صنعت کد می‌دهد به بازار و خودروسازها که تا هر جا دلتان خواست ماجرا را بلند کنید، ما الان باید چه غلطی بکنیم؟ یعنی الان باید با چه کسی مبارزه بکنیم؟

وقتی سینه‌ات را صاف می‌کنی و جلو دوربین به خلایق می‌گویی ما در صنعت خودروسازی خودکفا هستیم، ولی دو هفته بعد می‌گویی تحریم‌ها صنعت خودروسازی را با مشکل مواجه کرده و بهانه درمی‌آورید که دله‌کهنه‌های وطنی را ده لا پهنا به خلایق قالب بکنید، یعنی چی که با گرانی مبارزه بکنیم تا شما نگویید با دشمن همکاری می‌کنیم؟
 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108964

نظـــرات شمـــا